Konservatiivne Rahvaerakond jätkab internetis toetuse kogumist petitsioonile, millega nõutakse rahvahääletust immigratsiooni- ja pagulaspoliitika küsimuses.

„Tuhande Põhja-Aafrika immigrandi toime pandud röövimised ja seksuaalkuriteod aastavahetusel Saksamaal Kölnis ja teistes linnades ei ole kehva politseitöö tagajärg, nagu mõni multikultipoliitik on püüdnud väita. Ei, tuhat vägistajat Kölni keskväljakul on aastatepikkuse avatud uste poliitika tagajärg. Euroopa tavade suhtes vaenulikud, kuid hüvesid jahtivad immigrandid jätkavad tungi Euroopa riikidesse pagulase sildi all,“ ütles Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni juht Martin Helme.

„Eksivad need, kes arvavad, et midagi sellist nagu Pariis veresaun või Kölni seksuaalrünnakud ei saa Eestis juhtuda. Immigrandid ei tahtvat siia tulla väikse abiraha ja külma ilma tõttu. Paraku, Euroopas on lakanud toimimast nii välis- kui ka sisepiiride kaitse ja mitte miski ei takista osal sellest hiigelmassist, kes üle piiri jõuavad, Eestisse tulla. Nähes, kuidas Eesti valitsuspoliitikud Brüsseli suunal koogutavad, pole mingit garantiid, et niiöelda solidaarsuse ülesnäitamiseks ka rohkem abiraha ühel päeval kusagilt tagataskust välja ei võeta. Siis ei aita enam ka külm ilm, nagu näitab Soome ja Rootsi kogemus. Soome politsei teatel kavandasid varjupaigataotlejad Helsinkis samasugust ahistamislainet nagu Kölnis.“

Helme sõnul on Konservatiivne Rahvaerakond seisukohal, et sõja eest põgenevaid pagulasi tuleb aidata: „Aga neid tuleb aidata kohapeal ja koostöös kriisikolde naaberriikidega.“

Konservatiivne Rahvaerakond alustas petitsioonile toetuse kogumist 2015. aasta oktoobris ja praeguseks on allkirja andnud juba ligi 35 000 inimest üle Eesti. Kolmandik toetusavaldusi on laekunud veebilehe www.ekre.ee/petitsioon kaudu ning ülejäänud on kas posti teel või tänavakampaania raames kogutud allkirjad.

Allkirjakampaania lõppedes kavatseb konservatiivide fraktsioon esitada Riigikogu menetlusse immigratsioonialast rahvahääletust korraldava eelnõu. „Immigratsioon on eesti riigi ja rahva tulevikku silmas pidades strateegilise tähtsusega teema ning vajab rahva mandaati,“ ütles Helme.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama