Peaminister Taavi Rõivase täna välja öeldud seisukoht, et Venemaalt okupatsioonikahjude väljanõudmine on ammendunud teema, on Eestile ühemõtteliselt kahjulik.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul on selge, et Eesti riik pole praegu valmis Venemaalt kahjutasu nõudma, sest kodutöö on tegemata.

„Kui meie naabrid Läti ja Leedu on okupatsioonikahjud põhjalikult kokku arvutanud, siis Eesti riigil on töö tegemata ja praegune allaheitlik valitsus pole selleks ka tahteline. Sel põhjusel oleme kritiseerinud IRL-i ettevalmistamata ja valitsuses läbirääkimata kahjunõuete tõstatamist. Niisama ei ole mõtet Venemaaga ärplema minna, enne on vaja endale selgeks teha, kui palju ja mille eest me kahjutasu nõuame,“ ütles Helme.

Küll aga teeb peaminister Taavi Rõivas oma väljaütlemistega korvamatut kahju Eesti huvidele pikas perspektiivis, leiab Konservatiivse Rahvaerakonna esimees.

„Rõivase käitumine on rumal ja lühinägelik ning võtab tulevastelt ja rahvusmeelsematelt jõududelt võimaluse Venemaale kahjunõe esitada. Rõivase seisukohta saab Venemaa käsitleda nõudest loobumisena,“ ütles ta.

„Need, kes arvavad, et Venemaalt me nagunii midagi tagasi ei saa, unustavad, et Putini Venemaa pole igavene. Ka Venemaal võivad ühel päeval võimule saada demokraatlikud jõud.“

Blog Attachment
  • 12346703_10153164458951244_233919619_n-2
  • martin
Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama