Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon lähtus presidendivalimiste Riigikogu voorudes hääletades põhimõttest, et valimine jõuaks valimiskokku. 29. ja 30. augustil Riigikogus toimunud kahepäevase presidendiralli käigus see ka õnnestus. EKRE fraktsioon  kasutas selleks nii taktikalisi võtteid kui ka poliitilist vaistu ja kindlameelsust, ütles fraktsiooni juht Martin Helme.

„Valimiskogu ei asenda küll presidendi otsevalimist rahva poolt, aga on siiski oluliselt demokraatlikum ja õiglasem moodus kui kokkulepped, lehmakauplemised ning skeemid Riigikogus. Meie fraktsioon otsustas oma tegevused Riigikogus seada nii, et asi tüüriks valijameeste kogusse,“ võttis Martin Helme hetkeseisu kokku.

Valimiskogus kavatseb Konservatiivne Rahvaerakond üles seada Mart Helme kandidatuuri. „Suurt toetust Mart Helmele näitavad nii isiklikud kohtumised valijatega kui ka mitme internetikeskkonna arvamusküsitlused,“ märkis Martin Helme. Samuti kavatseb erakond kohtuda omavalitsustegelastega üle kogu Eesti, et valmistuda heitluseks presidendivalimiste kampaanias.

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama