Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ei soovi burkakeelu eelnõu Riigikogu menetlusest tagasi võtta enne, kui valitsus on täitnud enda lubaduse ja välja tulnud omapoolse eelnõuga, kinnitas Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas.

Esmaspäeval, 6. veebruaril oli Riigikogu õiguskomisjonis arutlusel Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud eelnõu, mis soovib Eestis keelustada islamimaades levinud näokatete burka ja niqabi kandmise.

Põlluaasa sõnul ei olnud justiitsministeerium ega ka õiguskomisjon põhimõtteliselt burkakeelu vastu, kuid selgus, et valitsus kavatseb omalt poolt esitada sarnase sisuga eelnõu, mis reguleerib valdkonda laiemalt.

„Meie fraktsiooni esindajad väljendasid valmisolekut võtta oma eelnõu tagasi, kui valitsuselt uus eelnõu tõepoolest tuleb. Kahetsusväärselt tõlgendati meie valmisolekut kohese tagasivõtmisena,“ ütles Põlluaas. „Me soovime enne näha valitsuse eelnõud ning võrrelda selle eesmärke ja sõnastust meie eelnõu eesmärkide ja sõnastusega.“

Põlluaasa sõnul on konservatiivide fraktsioon valmis oma eelnõu sobivuse korral uue eelnõuga kas liitma või otstarbekuse korral tagasi võtma. „Aga kuni valitsus pole omapoolset sammu astunud, peame vajalikuks, et Riigikogu jätkaks meie esitatud eelnõu menetlemist,“ ütles Põlluaas.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama