Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas Riigikogule metsaseaduse muutmise eelnõu, et kevadist raierahu hakkaksid peale Riigimetsa Majandamise Keskuse järgima ka erametsaomanikud.

„RMK on riigile kuuluvas metsas juba aastaid 15. aprillist kuni 15. juunini raietegevusest hoidunud. Erametsaomanikele on raierahu olnud soovituslik ning paljud seda ka järgivad, aga mitte kõik,” selgitab eelnõu üle andnud fraktsiooni liige Jaak Madison.

“Kevadised raied paraku kahjustavad pinnast ja alustaimestikku. Sel ajal on metsades loomade sigimisaeg ja raied häirivad kõiki loomi, sest isegi neil, kes suudavad metsaraiete eest ära minna, jäävad maha pesad ja pojad. Seepärast oleks tarvis kehtestada ühtne reierahu, sõltumata metsa omandivormist. Mets on meie rahvuslik rikkus, mille eest tuleb hoolt kanda kõige kõrgemal seadusandlikul tasandil.”

Madisoni sõnul ei tähenda raierahu kõigi metsamajandamistööde peatamist. “Raierahu perioodil saab tegeleda metsaistutuse, noorendike hooldamise ja metsasihtide puhastamisega.”

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama