Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon tegi ettepaneku muuta komisjonide istungite salvestamine kohustuslikuks, et hiljem oleks võimalik kõiki hääletusi ja arutelusid vajadusel kontrollida.

Fraktsioon tegi ettepaneku muuta kodu- ja töökorra seadust, tehes parlamendi komisjonide istungite salvestamine kohustuslikuks, ütles fraktsiooni esimees Martin Helme. Istungute salvestused annavad võimaluse kõiki hääletusi ja arutelusid vajadusel hiljem kontrollida. Salvestamise eesmärk on tagada võimalus vaidluste ja eriarvamuste paremaks lahendamiseks.

“Praegu ei ole komisjonidel kohustust istungeid salvestada. Mõned komisjonid seda teevad, mõned mitte. Ometi on tekkinud probleeme ja vaidlusi eriti tundlike ja tähtsate küsimuste puhul, kuidas on komisjonide liikmed tegelikult hääletanud ning millised on olnud nende seisukohad,” ütles Helme.

Täiendavaks ajendiks seadusemuudatuse tegemiseks on kooseluseaduse rakendamise seaduse eelnõu menetlemine õiguskomisjonis. “Mitmed õiguskomisjoni liikmed on leidnud, et komisjon on rikkunud kooseluseaduse menetlemisel õigusloome head tava. Samuti lähevad lahku komisjoni liikmete arvamused selles, mille üle komisjonis hääletati. Salvestuste olemasolul oleksid sellised olukorrad välditavad,” ütles Helme.

Komisjoni istungi salvestamise viisi osas jätab eelnõu komisjonile valiku võimaluse, kas teha heli- või videosalvestus.

Nii riigikogus kui ajakirjanduses tekitas salvestuste avalikkuse ja hävitamise teema 2015. aastal põhjaliku arutelu. See arutelu on juba läbitud ning antud seaduseelnõu eesmärk on üksnes muuta asjaajamist kvaliteetsemaks.

Blog Attachment
  • toompea
Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama