Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

26.10.2015

PRESSITEADE

Konservatiivne Rahvaerakond tervitab konservatiivide võitu Poola valimistel

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tervitab konservatiivide võitu Poola valimistel. Poola parlamendivalimiste võitjaks osutus kristlik-konservatiivne Õigluse- ja Õiguse partei kes kogus 39% häältest, mis võimaldab parteil üksinda uue valitsuse moodustada.

Õigus ja Õiglus saab 242 kohta 460-kohalises alamkojas. Erakond on lubanud muu hulgas otsustavalt vastu astuda migratsioonile ja Euroopa Liidu pagulaskvootidele.

Ükski vasakpoolne partei ei ületanud seekord valimiskünnist. Seega on esimest korda 70 aasta jooksul Poolas parlament, kus vasakpoolseid ei ole.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme nentis, et teda selgelt  rõõmustab konservatiivide edu nii Poolas kui ka paljudes teistes Euroopa riikides. „See näitab, et rahvuslik-konservatiine mõttelaad teeb Euroopas taas võidukäiku ja on juhtimas kontinenti õigetele radadele. Seda just olukorras, kus Euroopa seisab vastakuti suurima kriisiga alates Teisest maailmasõjast ning võitleb praktiliselt oma ellujäämise eest.“

Konservatiivne Rahvaerakond on seisukohal, et vaid rahvuslik- konservatiivsed väärtused suudavad Euroopat parema tuleviku poole juhtida. Aastaid prevaleerinud liberaalsotsialistlikud suundumused on aga viinud nii kontinendi kui ka Eesti elu ummikusse.

Rohkem infot

Mart Helme

Konservatiivse Rahvaerakonna esimees

Mobiil 52 82 588

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama