Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas välisminister Jürgen Ligile arupärimise, millega soovib juhtida tähelepanu asjaolule, et riik ei ole suutnud Indias vahistatud Eesti laevakaitsjaid koju tuua.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas osutab, et täna, 18. oktoobril möödub kolm aastat ajast, mil India politsei arreteeris mereturvafirmale Advanfortile kuuluva piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli ka 14 Eesti kodanikku.

„Välisministeerium on eelmise ministri Marina Kaljuranna isikus kinnitanud, et antud teema on valitsuse prioriteet ja lubas teha kõik, mis on meie võimuses, et neid vabastada. Paraku istuvad mehed ikka veel Indias trellide taga,“ ütles Põlluaas. „Riik peab oma hätta sattunud kodanike aitamisega tegelema esmajärjekorras mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes.“

Konservatiivne Rahvaerakond soovib välisminister Jürgen Ligilt vastust, mida on välisministeerium viimaste kuude jooksul teinud, et laevakaitsjad koju tuleksid ning mida kavatsetakse teha, et laevakaitsjad vabaneksid kriminaalsüüdistusest.

Samuti soovib fraktsioon teada, kui kaugel on Eesti ja India vahelise kriminaalkurjategijate vahetamise ja vangide üleandmise kokkuleppe sõlmimine ning millist abi on laevakaitsjate vabastamisel küsitud või saadud Euroopa Liidult.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama