Presidendi ametihüve seaduse muutmise seaduseelnõud tagasi lükates jätsid valitsuserakonnad kasutamata võimaluse väikese muudatuse abil suurendada õiglust Eesti vabariigis, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme.

Rahvaerakonna esitatud eelnõu oleks pannud pärast ametiaja lõppu presidendi abikaasale mõeldud ametihüve suuruse sõltuvusse abikaasaks olemise ajast.

Praegu saab presidendi abikaasa ametihüve inimene, kes on presidendiga abielus ametisoleku viimasel päeval. Samal ajal inimene, kes on presidendi kõrval olnud peaaegu kogu ametiaja, kuid lahutanud näiteks paar päeva enne ametiaja lõppu, jääb hüvitistest ilma.

„Kahtlemata on Eestis pakilisemaid probleeme, aga ebaõiglus jääb ebaõigluseks, puudutagu see üksikisikut või kogu rahvast,” ütles Martin Helme.

“Sellel seadusemuudatusel oleks olnud eelkõige moraalne mõõde. See oleks vähendanud ebaõiglust Eesti riigis. Ja kuna Eestis on riigi esindusisikuid puudutavad traditsioonid suuresti välja kujundamata, siis oli nüüd võimalus selle vallas korda luua.“

Valitsuserakondade soovimatus antud teemaga tegelda annab Helme sõnul signaali, et samasuguse ükskõiksusega suhtutakse kogu rahvasse.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama