Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas justiitsministrile ja siseministrile arupärimise, et saada teada, miks lõpetas prokuratuur menetluse Sudaani kodaniku Muhammad Ibrahim Uthmani suhtes, kes ründas füüsiliselt oma kaastöötajat.

„Meedia vahendusel on selgunud, et Eesti võimud pidasid 2013. aastal riigi territooriumil kinni Sudaani kodaniku Muhammad Ibrahim Uthmani, kes oli riiki sisenenud takistamatult, ületades riigi kontrolljoone. Ta taotles asüüli, ilmselt selleks, et vältida väljasaatmist. Tänaseks on ta saanud nii elamis- kui ka tööloa,“ ütles Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Uno Kaskpeit.

„Uthmani on sattunud korduvatesse konfliktidesse siinsete elanikega ning tema peale on esitatud kaebusi politseile. Ta ründas füüsiliselt oma kaastöötajat. Ometi ei ole prokuratuur teda karistanud, vaid lõpetas menetluse väitega, et selle vastu puudub avalik huvi. Karistusseadustik näeb kehalise väärkohtlemise eest ette rahalise karistuse või vangistuse.“

Kaskpeiti sõnul võib reakodanikule paista, nagu oleks karistusseadustik muutunud valikuliselt kohaldatavaks vastavalt inimese nahavärvile ja valitsuse poliitilistele prioriteetidele.

„Me soovime teada, mille põhjal otsustas prokuratuur avaliku huvi puudumise. Immigrantidega seotud kuriteod on kindlasti kõrgendatud avaliku huvi tähelepanu all. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonil, erakonna 8000 liikmel ning 50 000 valijal on suur avalik huvi, et neile küsimustele vastust saada,“ ütles Kaskpeit.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama