Ainsa parlamendierakonnana kasvatas novembris toetust Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), mille toetuse kasv võrreldes septembriga ulatus viie protsendipunktini, selgub BNS-i tellitud TNS Emori erakondade toetuse uuringust.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, siis hääletaks Keskerakonna poolt 23 protsenti, Reformierakonna poolt 20 protsenti, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Vabaerakonna poolt võrdselt 16 protsenti, EKRE poolt 12 protsenti ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) poolt 7 protsenti küsitletutest. Parlamendivälistest erakondadest toetas erakonda Eestimaa Rohelised 3 protsenti, Rahva Ühtsuse Erakonda 1 protsent ja muid erakondi samuti 1 protsent küsitletutest. Keskerakonna toetus on võrreldes septembriga langenud ühe, Reformierakonna toetus neli, SDE toetus kaks ja Vabaerakonna toetus ühe protsendipunkti võrra ja IRL-i toetus võrreldes septembriga muutunud ei ole. Ainsa parlamendierakonnana on toetust kasvatanud EKRE, mille toetus tõusis võrreldes septembriga viis protsendipunkti. Parlamenti mittekuuluva erakonna Eestimaa Rohelised ja Rahva Ühtsuse Erakonna toetus võrreldes septembriga muutunud ei ole.

Erakonna esimees Mart Helme tõdes uuringutulemusi kommenteerides, et vaatamata EKRE järjepidevale sildistamisele, survestamisele, halvustamisele ja meediablokaadile on erakond suutnud oma sõnumitega rahvani jõuda ja viimase usalduse võita.”Konservatiivsne Rahvaerakonna populaarusese kindel kasv on selgelt näidanud, et EKRE on laiapõhjaline rahvademokraatlik erakond, kes seisab riigi huvide eest nii kriitilistes üksikküsimustes nagu massimigratsiooni või terrorismi ärahoidmine Eestis kui ka laiemalt kogu ühiskonna arengu võtmes ning on tulevikus võimeline enda peale võtma ka valitsusvastutuse tervikuna.”

Kokku küsitles TNS Emor 11.-18. novembrini vastajate kodudes ja veebiintervjuude teel 1865 valimisealist Eesti kodanikku vanuses 18-74 aastat. Reitinguprotsendid on näidatud nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Selline andmete esitamine võimaldab näha erakondade võimalikku osakaalu riigikogus, kui valimised oleks toimunud uuringu küsitlusperioodil. Novembris oli “ei oska öelda” osakaal 23 protsenti.

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama