Konservatiivne Rahvaerakond on valmis osalema uue ja eestimeelse valitsuse loomises, kuid erakond ei pea selle nimel võimalikuks taganeda oma kesksetest programmilistest seisukohtadest.

Avaldame volikogu avalduse täismahus:

Eesti Vabariigi valitsuse vahetumine poole aasta eest andis lootust, et Reformierakonna 16 aastat kestnud võimu lõpp toob kaasa senise poliitilise kartelli lagunemise ning sillutab teed kultuursemale ja kaugemale vaatavale poliitikale.

Tänaseks on selgunud, et need lootused on osutunud tühjaks. Õigus oli neil, kes ütlesid, et vana poliitilise kartelli osalised üksi ei ole vastutustundlikuks valitsemiseks võimelised. Peenhäälestusse takerdunud Reformierakonna asemel saime vasakpoolse kirvepoliitika.

Praeguse koalitsiooni karjuvalt ebakompetentne majandusprogramm viib meie riigi ja rahva vältimatult võla ja maksukeerisesse. Päevapoliitilise kasu eesmärgil tegeleb valitsus taasvenestamisega. Peale selle näeme aina selgrootumat Euroopa-poliitikat – vahetult enne Euroopa eesistumisperioodi on valitsus Brüsseli käsulaudade elluviimisel veelgi innukam.

On selge, et mida kauem praegune valitsus võimul on, seda rohkem halba suudab ta korda saata. Pöördumatu kahju ärahoidmiseks tuleb valitsus võimalikult kiiresti välja vahetada!

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on valmis uue koalitsiooni moodustamisel osalema ja valitsusvastutust kandma. Eesti poliitikat saab suunata õigele rajale üksnes siis, kui tuua valitsusse kartelliväliseid jõude, kes ei aja taga lühiajalist poliitilist kasu, vaid lähtuvad oma tegevuses eesmärgist kindlustada Eesti riigi, rahvuse ja kultuuri säilimine läbi aegade.

On selge, et Eestis ei ole praegu ühtegi teist erakonda, kes seisaks eesti rahva eest sama sirgeselgselt kui Konservatiivne Rahvaerakond. Sellele vaatamata ei välista me valitsuse moodustamisel ühtegi koostööpartnerit. Kõige olulisem on meie jaoks koalitsioonileppe sisu. Tõsi, ühisosa leidmine estofoobsete ja multikulti-meelsete tegelastega on äärmiselt ebatõenäoline.

Peame võimalikuks osaleda valitsuses, kui kokkuleppe osaks on Rail Balticu senisel kujul peatamine, loovutuslikust piirileppest loobumine, piirivalve ja piirikontrolli taastamine kõigil Eesti piiridel, range immigratsioonipoliitika jõustamine, eesti keele positsioonide tugevdamine ja laiendamine avalikkuses ja hariduses, maksutõusudest loobumine ja ettevõtluskeskkonna parandamine ning kooseluseaduse tühistamine või rahvahääletusele panemine.

Kinnitame oma liikmetele ja valijatele, et valitsusse minek on meie jaoks vahend, mitte eesmärk. Meie eesmärk on ellu viia oma programmi ja valimisplavormi ning edendada rahvuskonservatiivset maailmavaadet. Meie ei lähe valitsusse, kui me oma eesmärki täita ei saa. Juudaseekleid me vastu ei võta!

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama