Eestis pole ühiskonna poolt kunagi olnud demokraatlikku tellimust kooseluseaduse vastuvõtmiseks, kommenteeris Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liider Martin Helme pühapäeval avaldatud uuringu tulemusi, mille järgi valdav osa Eesti elanikest kooseluseadust ei poolda.

“Kooseluseaduse vastaste ja pooldajate numbrid on tegelikult pikalt paigas olnud. Ühest küljest on see triviaalne teema, sest puudutab otseselt vaid väheseid, samas on see väga põhimõtteline teema, ühiskonna alusväärtuseid puudutav ja seega oluline väga paljude jaoks,” arutles Helme.

Helme avaldas lootust, et rahva tahe on selge suunis erakondadele, kui parlament asub kevadel jälle hääletama kooseluseaduse tühistamist. “Rahva soovi vastaselt tegutsevaid erakondi ootab reitingu langus ja see on juba ka juhtunud. Samuti õõnestab inimeste tahte vastane poliitika usaldust võimukandjate ja rahva vahel ning seegi on samuti juhtunud,” rääkis EKRE aseesimees.

Ligi pooled Eesti inimestest toetavad kooseluseaduse tühistamist ja kolmandik kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmist, selgub uuringufirma TNS Emor BNS-i tellimusel läbi viidud küsitlusest. Käesoleva aasta algusest jõustunud kooseluseaduse tühistamist pooldab 48 protsenti Eesti inimestest. Kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmist toetab samal ajal 34 protenti ja 18 protsenti ei oska antud küsimuses seisukohta võtta.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama