Eesti Konservatiivne Rahvaerakond asutas Saue osakonna, et koondada kokku konservatiivid peatselt loodavas Eesti ühes suurimas suurvallas.

Asutamiskoosolekul valiti osakonna esimeheks riigikogu liige Henn Põlluaas, aseesimeesteks Saue endine linnapea Tõnu Urva ja EELK kirikuõpetaja Peeter Krall, kes koos moodustavad ka osakonna juhatuse.

Henn Põlluaas osutab, et Kernu, Nissi ja Saue valla ning Saue linna ühinemisel tekib ligi 21 000 elanikuga suurvald. „Kuna Konservatiivse Rahvaerakonna põhikirja järgi moodustatakse osakonnad omavalitsuste põhiselt, siis tekkis vajadus ühendada neis omavalitsustes elavad konservatiivid ühtsesse osakonda,“ selgitas Põlluaas.

Küsitluste põhjal on konservatiivide toetus Harjumaal suur ja see võimaldab Põlluaasa sõnul tulevastele omavalitsuste valimistele lootusrikkalt läheneda.

„Saue osakonna juhatus kutsub kõiki aktiivseid ja tegusaid Kernu, Nissi, Saue valla ja Saue linna inimesi meiega ühinema,“ ütles Põlluaas.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on Eesti Vabariigi järjepidevusest ja põhiseadusest lähtuv rahvuslik-konservatiivne erakond, mis liidab rahvusriigi, sotsiaalse sidususe ja demokraatlike põhimõtete eest seisvaid inimesi. Liikmete arvult on EKRE tõusnud kolmandaks erakonnaks Eestis.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama