30. märtsil asutati Tallinnas EKRE välispoliitika toimkond. Toimkond võttis enda ülesandeks jälgida ja analüüsida strateegilisi arenguid maailmas eelkõige lähtudes nende võimalikust mõjust Eestile. Selle põhjal valmistab toimkond ette Eesti riigi ja rahvuse püsimisele ning rahvuslike huvide kaitsele suunatud välispoliitikat ja -strateegiat.

Toimkonna asutamiskoosolekul kuulati Ruuben Kaalepi ettekannet Eesti rahvusriigi geopoliitilisest visioonist ning Fedor Stomakhini ettekannet Venemaa välispoliitikast. Jõuti järeldusele, et Eestit ähvardab eksistentsiaalne sõjaline oht idast ning sama ränk kultuuriline oht läänest, mille ületamiseks tuleb Eestil teha tihedat koostööd Läänemere ja Musta mere vahelise Intermariumi regiooni riikidega. Arutati ka Euroopa Liidus süvenevaid kriise, soomeugri rahvaste olukorda Venemaal ning koostööd Euroopa rahvuslike poliitiliste jõududega.

Välispoliitika toimkonna juhatajaks valiti noorteühenduse Sinine Äratus esimees ja EKRE juhatuse liige Ruuben Kaalep. Ühtlasi moodustas toimkond töögrupid, et tegeleda süvitsi Venemaa ja Euroopa Liidu problemaatikaga ning Euroopa rahvuslike liikumiste ja EKRE välissuhtlusega.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama