Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Jaak Madison ütles kommentaariks eestlaste silmis järsult kukkunud Euroopa Liidu mainele, et on aeg võtta sama poliitiline suund Poola ja Ungariga.

“See näitab väga üheselt, et Euroopa Liidu maine ja olemus on kukkunud krahhi, kus 64 protsenti peab selle föderaliseerunud liidu mainet negatiivseks,” kirjutas Madison sotsiaalmeedia vahendusel. “Sama suuna jätkumisel pole sel pikka ilu. Uuring peaks andma väga tugeva signaali valitsusele, et föderaliseeruva EL-i aeg on otsakorral ning et on aeg hoida ühte suunda meie liitlastega Poolas ja Ungaris.”

Eestlaste suhtumine Euroopa Liitu halvenes möödunud aastal märkimisväärselt. Ülekaalukalt suurimaks ohuks liidule peavad eestlased sisserändajaid, selgub reedel avaldatud Eurobaromeetri uuringust.

Kui läinud aasta sügisel korraldatud küsitlus  näitas, et EL-i mainet peab positiivseks 36 protsenti eestlastest, siis kevadel oli vastav näitaja veel 49 protsenti. EL-i maine langes sel ajavahemikul 24 liikmesriigis, kuid mitte üheski riigis polnud langus nii suur kui Eestis.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama