Kui Estonian Airi nimeline seiklus läks maksumaksjale maksma 200 miljonit eurot, siis Eesti Energia võib sellele peagi järele jõuda. Utah ja Auvere projektidest on juba maha kantud 66 miljonit, kuid see summa võib veel oluliselt suureneda.

See selgus Riigikogus 25.jaanuaril, kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna arupärimistele vastas rahandusminister Sven Sester.

Minister tunnistas, et mõlema projekti osas on vajakajäämisi, kuid viimased olevat tingitud ajanihetest, objektiivsetest asjaoludest, elektribörsidest ja halvast ärikeskkonnast. Eesti Energia ja valitsus Sesteri arvates midagi valesti teinud pole. Utah projektiga jätkatakse oluliselt vähendatud mahus ja töötatakse välja uut äriplaani. Minister eitas tootmise lõpetamist.

Konservatiivide fraktsiooni liikme Mart Helme arvates on selline asi kummaline, sest äriplaanid peaksid ikka varem koos olema. „Juba pool kümnendit on Utah’s tegeletud Eesti Energia projektiga ja nüüd kuuleme teie suust, et käib mingisuguse äriplaani koostamine.“

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama