Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme saatis erakonna liikmetele pöördumise:

Head võitluskaaslased,

valimised lähenevad ja sellega seoses kasvavad ka pinged. Kuna oleme ainus tõeliselt maailmavaateline erakond Eestis ja ka ainus alternatiiv riigi ummikusse juhtinud kartellierakondadele, siis on nii meie liikmetel kui toetajatel meie suhtes ka kõrgendatud ootused. Meis nähakse ei enamat ega vähemat kui Eesti kui rahvusriigi päästjaid.

Pole siis imestada, kui paljud paaniliselt kardavad, et EKRE võimu nimel hakkab tegema maailmavaatelisi kompromisse ja hülgab oma senise kindlameelse liini.

Ma tahan kinnitada: seda ei juhtu. Meie maailmavaatelised ja programmilised pidepunktid on täpselt need, mis nad kogu aeg on olnud.

Me kinnitame endiselt, et meil on nulltolerants immigratsiooni suhtes ja me ei aktsepteeri kunagi mingit Euroopa Komisjoni poolset pagulaskvooti. Me läheme valitsusse, et tühistada kooseluseadus. Me jätkame võitlust sõjaväestatud piirivalve taastamise eest. Me keskendume Eesti riigi suveräänsuspuude likvideerimisele. Me alustame meie rahvuslikku majandust ja ettevõtlust hävitavate eurodirektiivide ülevaatamist ja tühistamist. Meie poliitiliseks peasihiks on võitlus Eesti kui rahvusriigi ja eestlaste kui põlisrahva peremeheõiguste eest. Me taastame rahvaalgatuse ja paneme riigi seisukohast elulised küsimused rahvaalgatusele. Me seame sisse presidendi otsevalimise. Me lõpetame Eesti loodusvarade (metsa) rüüstava ekspluateerimise. Me peatame hullumeelse Rail Balticu projekti.

Eestis võivad meie kõrval rahulikult elada ajaloolised vähemused, kuid meie Eesti peab saama äärest ääreni eestikeelseks ja seda nii lasteaedades, kus alustame eesti keele õpetamist muukeelsetele kui ka meie praegu üha enam inglisekeelestuvates ülikoolides.

Kokkuvõtteks. Meie erakonnas on praeguseks juba 8500 liiget. On selge, et mõnes üksikküsimuses ei saa kõik käia ühte jalga. Samas ei muuda mõne üksiku liikme eriarvamus erakonna kui niisuguse programmilisi seisukohti ja poliitilisi sihte.

Mina juhin rahvuslikku erakonda ja kuni mina seda juhin, jääb meie erakond ka rahvuslikuks.

Pole mingit kahtlust, et valimiste eel oleme kõigi konkurentide ja neile kaasa töötava peavoolumeedia lakkamatu rünnaku all. Tuletan kõigile meelde: liberaalide alatusel ei ole põhja. Me näeme seda praegu USA-s.

Kinnitage turvavööd! Kindlat meelt kõigile!

Mart Helme,
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama