Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme juhtis Võrus partei volikogu ees peetud ülevaates Eesti poliitilisest olukorrast tähelepanu sellele, et EKRE-l läheb hästi ja erakond on tugev, kui Eesti rahvas soovib olla jätkuvalt iseseisev ja saada iseendaga hakkama.

„Ma näen, et Eesti rahvas on ärkamas ja soovib aktiivselt oma elu üle ise otsustada. See on oluline, see on absoluutselt kõige olulisem! Meie ei soovi olla popsid omal maal. Meie tahame olla peremehed omal maal,” rõhutas Mart Helme volikogu ees peetud kõnes.

Helme sõnul ei trügi EKRE iga hinna eest valitsusse. „Valitsuses olemine ei ole meie jaoks asi iseeneses. Me hoiame protsessidel silma peal ja jälgime mängu, aga me ei pasunda sellest kõva häälega ega kiirusta ühtegi koalitsiooni ülepeakaela. Meil ei ole iga hinna eest vaja valitsuses olla. Meil on kindlad tingimused, punased jooned, mille üle me ei ole nõus läbi rääkima,” rääkis Helme.

Mart Helme kirjeldas EKRE volikogule ka nn parlamentaarse katuseraha jagamise süsteemi. „Olen kuulnud, et see on mitmel pool tekitanud erinevaid küsimusi ja küsitavusi. Katuseraha on nimetatud korruptiivseks ja hämaraks. Ma olen sellisele hinnangule kategooriliselt vastu,” märkis Helme.

“Juhin tähelepanu, et katuseraha on üldse ainus viis ja võimalus, kuidas opositsioon saab riigieelarvelist raha meile sobival moel suunata. Valitsusliit suunab miljarditesse küündiva riigieelarve kaudu neile sümpaatsetesse valdkondadesse raha, aga opositsioonil ei ole ju sellist võimalust. Mina näiteks suunasin 5000 eurot ühe lasteaia pisiremondiks. See lasteaed ei asu üldse minu valimisringkonnas. Selle lasteaia direktor käis lihtsalt minu juures kurtmas, et kohalik võim ei ole neile pikka aega raha eraldanud. Kui mina selle 5000 eurot nüüd sinna suunan, siis mida ma valesti teen,” päris Helme retooriliselt.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees pani erakonna volikogu liikmetele südamele, et EKRE on Eesti rahva jaoks ainus alternatiiv liberaalset ja globalistlikku maailmavaadet esindavatele ning Eesti rahva iseolemisest ja tulevikust mittehoolivatele sotsiaaldemokraatidele, reformierakondlastele, keskerakondlastele ja igasugusest rahvuslikust ilmavaatest loobunud IRL-ile. „Ma olen seda varemgi öelnud ja ütlen uuesti: isamaalasest jõust on ammugi saanud isamaaline õud,” lisas Mart Helme.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama