Peaminister Jüri Ratas peab lõpetama oma tööga mitte toime tuleva majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni õigustamise ning võtma kriisiolukorra lahendamise Hiiumaal oma kontrolli alla, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Valitsuse saamatus tagada Hiiumaa ja mandri vaheline praamiühendus on riikliku hoolimatuse ja lohakuse musternäide. Kahtlemata on süüdi ka Reformierakond, kes loobus mõne aasta eest tavapärastest süvendamistöödest Rukki kanalis. Paraku jätkab minister Kadri Simson oma eelkäija Kristen Michali ükskõikset poliitikat,“ ütles Helme.

„Probleemid madala mereveetasemega Hiiumaa ja mandri vahel on teada juba aastaid. Viimati toimusid mõõtmised mullu novembris, kui minister oli Kadri Simson. Oleks kohe tööle hakatud, oleks saanud tänast kriisi vältida.“

Helme peab vastuvõetamatuks Simsoni lubadust alustada süvendamistöid alles augustis-septembris.

„Probleem vajab lahendamist kohe, mitte poole aasta pärast. Kui hiidlased ja Hiiumaa ettevõtted ei saa pool aastat praamiliikluse tõrgete tõttu saarele tooret tuua ja toodangut ära viia, tähendab see ulatuslikku majanduskahju kogu Hiiumaa ettevõtlusele,“ ütles Helme.

„Paraku näeme, kuidas selle asemel, et kriis kiirkorras lahendada ja otsida kasvõi madalama süvisega praame, süüdistab Simson kõiki teisi ja armastab unistada hoopis Tallinna – Helsinki tunnelist. Alustuseks võiks hakkama saada inimesi rahuldava praamiliiklusega Rohuküla ja Heltermaa vahel.“

Helme juhib tähelepanu, et tekkinud olukorra eest vastutab ka peaminister Jüri Ratas.

„On selge, et majandusminister Simson ei tule oma tööga toime. Peaminister peab lõpetama Simsoni tegevusetuse õigustamise ning võtma kriisi ohjamise oma kontrolli alla,“ ütles Helme.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama