Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

21.08.2015

Pressiteade

Konservatiivide populaarsusreiting pole varasemaga võrreldes ei kasvanud ega kahanenud, vaid jäänud stabiilseks. „Suvisel ajal kui Riigikogus istungeid ei toimu ja poliitiline aktiivsus on mõnevõrra madalam, võib antud tulemusega rahul olla.  Konservatiivide stabiilne reiting näitab meie tuumikvalija kindlat toetust ning oma poliitilistest lubadustest ja strateegiast on erakond üsna täpselt kinni pidanud. Seda nii migratsiooni kui ka Kreeka probleemistiku osas,“ kommenteeris värsket TNS EMORi uuringut parteide populaarsusreitingute osas EKRE esimees Mart Helme.

Uuringu kohaselt toetas Reformierakonda augustis 20 protsenti ja Vabaerakonda 17 protsenti küsitletutest. Juunis läbi viidud eelmise küsitluse ajal toetas Reformierakonda 18 ja Vabaerakonda 19 protsenti vastanuist.  Seega on need kaks parteid oma positsioonid vahetanud. Vahepealse suure üllataja Vabaerakonna populaarsus on langenud ja Reformierakonna oma uuesti tõusnud.

Kõige populaarsem partei on jätkuvalt Keskerakond, mille toetus ulatus augustis 25 protsendini ja jäi ühe protsendipunkti võrra väiksemaks, kui aprillis-mais ja juunis toimunud küsitluste puhul.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetus on sarnaselt eelmise küsitlusega 16 protsenti, Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) ning Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) toetab võrdselt üheksa protsenti küsitletuist. Erakonda Eestimaa Rohelised toetas augustis kolm protsenti, Eesti Iseseisvusparteid ja Rahva Ühtsuse Erakonda võrdselt 1 protsent. Nende parteide toetuses võrreldes eelmise küsitlusega muutusi toimunud ei ole.

Rohkem infot

Mart Helme

Mob. 52- 82-588

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama