Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) tõusis erakondade toetuse uuringus kolmandale kohale. Kuu aja eest olid sotsiaaldemokraadid EKRE-ga erakondade pingeras võrdselt kolmandal-neljandal kohal, selgus Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute aktsiaseltsi uuringust.

EKRE esimehe Mart Helme sõnul on rahvuskonservatiivide esimene suurem eesmärk mööduda sotsidest ja Vabaerkonnast täidetud ning nüüd asutakse püüdma järjest langeva reitinguga peaministri parteid. “Sellega on rahvuskonservatiivid astunud Eesti poliitika kõrgliigasse, mis tähendab, et ilma meiega arvestamata pole võimalik enam ühtegi tõsisemat poliitilist otsust vastu võtta,” lisab Helme.

Erakondade populaarsustabelis on liidripositsiooni säilitanud 25 protsendiga Keskerakond. Teisel kohal oleva Reformierakonna toetus on viimase kuuga 2 protsendi võrra kukkunud, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kui jaanuaris oli EKRE tõusnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Vabaerakonna kannule, siis aprilliga on ta neist napilt möödunud – EKRE-t toetab 14 protsenti valimiseelistusega vastanuist, sotsiaaldemokraate 13 ja Vabaerakonda 12 protsenti. Valitsusse kuuluv Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) on 7 protsendiga viimane.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama