Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas arupärimise seoses 3. novembril 2015 Õhtulehe arvamusrubriigis ilmunud USA saatkonna tollase ajutise asjuri Chever Voltmeri artikliga “Rassism puudutab meid kõiki”. Fraktsiooni hinnangul sekkub USA diplomaat selle artikliga vaieldamatult Eesti Vabariigi siseasjadesse, mis Viini diplomaatiliste suhete konventsiooni artikli 41 punkti 1 kohaselt on diplomaadile sobimatu tegevus.
Välisminister Marina Kaljurand vastas, et mingit protesti USA saatkonnale seoses nimetaud diplomaadi käitumisega plaanis esitada pole. Veelgi enam „Rassism puudutab meid kõiki,” kirjutas USA Saatkonna ajutine asjur Õhtulehe artiklis 3. novembril 2015. aastal ja selle väitega saab Kaljuranna sõnul ainult nõustuda. “Mis puudutab inimõiguste kaitset ja demokraatlike väärtuste edendamist ühiskonnas, siis nii Eesti, USA kui ka kõik teised demokraatlikel väärtustel põhinevad ühiskonnad seisavad selgelt vastu igasugusele rassismile, sallimatusele ja diskrimineerimisele. Välisministeerium jälgib, mida ütlevad välisriikide esindajad ja vajaduse korral me sellele ka reageerime. Antud juhtumit ei saa tõlgendada kui sekkumist meie siseasjadesse, kuna tegemist on arvamusavaldusega teemal, mis kattub meie enda põhiseadusega kaitstud väärtushinnangutega. Ka ei ole kavas kutsuda USA saatkonna ajutine asjur Välisministeeriumisse nimetatud asjaolude kohta täiendavaid seletusi andma.”
Mart Helme kommenteeris Kaljuranna vastust kuuldes, et Eestis kui õigusriigis kehtivad selliste asjade arutamiseks teatud põhimõtted, mitte kuulujutud ja Facebooki postitused: “Palun, needsamad kõrged Ameerika diplomaadid, sõjaväelased, kes väidavad, et nende sõdureid on siin solvatud või ähvardatud peavad esitama vastava tõendusmaterjali ja pöörduma meie õiguskaitseorganite poole, mitte süüdistatama oma rahvast selles, et me ei oska käituda ja me seame ohtu oma liitlassuhted,” rääkis Helme.”Eestis ei ole rassismi. Ei ole vaja endale tuhka pähe raputada ja teha nägu, et meil on ja me hakkame seda eemaldama. See on niivõrd nõukogulik suhtumine, võin ma öelda oma küpses eas, et isegi nõukogude ajal ei olnud inimesed nii ülipüüdlikud kui praegu. Võtke ennast kokku, käituge nii, nagu suveräänse riigi esindajatele on kohane.”