8. juulil  Budapestis Ungari peaministri Viktor Orbaniga kohtunud siseminister Mart Helme tunnustas Orbani tegevust Euroopa Liidus konservatiivsete väärtuste edendamisel.

Helme sõnul peab tema juhitud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) Ungarit ja teisi Visegradi riike eeskujulikeks euroopalike väärtuste kaitsjaks debatis Euroopa tuleviku üle, ütles Orbani pressiesindaja Bertalan Havasi esmaspäeval, mida vahendas väljaanne  Hungary Today.

Orban ja Helme olid ühel meelel, et rahvuslike majanduste, kultuuri ja hariduse toetamine, nagu ka kristliku kultuuri kaitsmine ja Euroopa Liidu piiride tõhus valvamine on olulised prioriteedid, ütles Havasi. Liidrid märkisid ka, et immigratsioonipoliitika tuleb karmistada ning Euroopa peresid peab demograafiliste probleemide lahendamiseks toetama, lisas Orbani pressiesindaja.

Helme alustas esmaspäeval 8.07. kahepäevast visiiti Ungarisse, mille käigus tkohtus ta lisaks Orbanile ka tema paryei Fideszi aseesimehe, riigisekretär Katalin Novakiga ning teisipäeval Ungari siseministri Sandor Pinteriga, teatas siseministeeriumi pressiteenistus.

Lisaks esmaspäevastele kohtumistele külastati visiidi käigus ka Ungari piirirajatisi.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama