12. jaanuaril Paides toimunud talvepeol pidas EKRE esimees Mart Helme kõne, milles vaatas tagasi möödunud aastale ja ette, valimiste-eelse ja -järgse aja peale.

Peo alguse lauldud hümni järel ütles Mart Helme, et üks töövõit oli lõppenud aastal poolik, sest kartellierakonnad ei soovinud hümni kirjutamist seadusesse selle laulu, sõnade ja viisina, kuid rahvuskonservatiivid saavutasid vähemalt selle fikseerimise lipuseaduses.

Helme sõnul ei saa enam öelda, et EKRE on tähtsusetu erakond ja 50 päeva enne valimisi ei saa ka väita, nagu poleks valimistel põhikonflikti – see ei vasta tõele, kartellierakonnad ei taha seda lihtsalt tunnistada. Peaminister Jüri Ratas on öelnud, et Eesti valik on edasi või tagasi, pidades Keskerakonda edasiviijaks ning Reformierakonda tagasiviijaks, kuid see on poliitiline silmamoondus, sest need kaks erakonda pole ammugi enam ainutegijad – otsustaja on EKRE.

“2015. aastal ütles Martin kartellierakondadele, et need veel kiunuvad meie käes, ja see on osutunud tõeks – seitsme liikmega fraktsiooniga oleme me juhtiv opositsioonierakond ja 31 liikmega Reformierakond lohiseb meie taga nagu kelgunöör,” lausus erakonna esimees. “Valimiste põhiteemaks on surematu William Shakespeare veelgi surematuma Hamleti sõnad – “Olla või mitte olla!” – ja see on ka valik eesti rahva ees, nende valimiste põhiteema, konflikt ja sõnum!”

Mart Helme tuletas meelde ka USA presidendi Donald Trumpi sõnu ÜRO Peaassambleel: “Me ei lase kunagi juhtuda sellel, et Ameerikat hakkavad juhtima rahvusvahelised bürokraadid, keda Ameerika rahvas ei ole valinud ja kes ei ole kohustatud Ameerika rahva ees aru andma – Ameerikat juhivad ainult ameeriklased!”

“Me võtame selle leidmotiivi sajaprotsendiliselt üle – me ei ole nõus, et Eestit juhivad, kamandavad ja juhtideoloogiaks kehtestavad liberaalse demokraatia nimelise nähtuse need eurobürokraadid ja rahvusvahelised poliitikud, keda me pole valinud,” lausus Mart Helme. ” See ongi põhikonflikt, millest vingerdavad mööda need, kelle arvates on Eesti kartellierakondade läänivaldus, nende omand, mille on neile andnud peremehed, kellega nad arvestavad rohkem kui oma rahvaga!”

Mart Helme sõnul on peavoolumeedias levinud retoorika, kus igas vestluses räägitakse ainult sellest, kuidas keegi ei tahtvat EKRE-ga valitsust teha. “Minu vastus, suunis ja juhtnöör on see, et me peame tegema tulemuse, kus meieta ei saa valitsust teha või meie teemegi selle – proovigu Kadriorg vaid mitte anda meile võimalust valitsust moodustada ja me toome rahva tänavatele, vajadusel ka teeme Kadrioru puhtaks.”

EKRE esimehe sõnul ei saa demokraatia ja õiglus olla valikulised, kus Tarandi provokatsiooni korral on kõik talle lubatud, kuid kui EKRE-t ähvardatakse, siis politsei alles kaalub, kas asja algatada või mitte. Mart Helme nimetas seda kummist joonlauaks, mida diplomaadid ka EL-i astumise ajal märkasid – seal venitatakse euroasjad vajadusel pikemaks, ja kaotuse hirmus teevad võimurid seda ka õiglusega EKRE suhtes.

Mart Helme meenutas, et EKRE hakkas Riigikogusse pääsenuna looma oma meediagruppi, milles on nüüdseks mõjukas portaal Uued Uudised, oma ajaleht Konservatiivide Vaba Sõna ja laialdaselt kuulatav raadiosaade “Räägime asjast”, need mõjutavad paljude inimeste mõtlemist, ja tänu nendele ruuporitele on rahvuskonservatiivid kasvatanud nii liikmete arvu kui ka toetust.

“Üks võib olla sõdur, kuid alati peab olema relvavendi, kellele toetuda – relvavendlus on tugev tunne kui me võitleme rahva, kodumaa ja Eesti eest,” lausu Mart Helme. “Teised seda ei tee ja mistahes poose nad ka ei võtaks, arvestavad nad vaid oma ülemuste, mitte rahvaga!”

Mart Helme kutsus rahvast üles ettevaatusele ja valvsusele. “Meil on allikad, kes ütlevad, et meie vastu kavandatakse enne valimisi viimase 50 päeva jooksul marulist laimu, sopa, moonutuste ja kontekstist välja rebitud juttude laviini. Meieni on jõudnud ka info, et Martin Helmet tahetakse ajakirjanduses tembeldada pedofiiliks. Meil on infot, et üks nädalaleht on sihikule võtnud meie erakonna arvukad kristlased ja nende moodustatud eestpalvegrupi, kes pidevalt palvetavad meie edu eest – nad püüavad neid naeruvääristada ning rumalateks ja lollideks teha!”

“Te olete ju lugenud seda, mida ütleb desinformatsiooni ämmaemand Marju Lauristin – et meie meeleavaldustel käivad madala kultuuritasemega inimesed. Ma näen meie hulgas üht tunnustatud tippkirurgi, ja kui Lauristin peaks kord kirurginoa alla sattuma, siis võib tema öelda – ma ei saa teid lõigata, olen selleks liiga madala kultuuritasemega,” jätkas Helme. “Kõik see on jõudnud sellise absurdini, et iga terve mõistusega inimene saab aru – siin pole tegu maailmavaadete loomuliku konkurentsi, vaid rahvuskonservatiivse ideoloogia mahamaterdamise ja elimineerimisega Eestis.”

Mart Helme sõnul on Eestis vihased need, kes on avastanud, et nende teistest ülesõitmise teerull ei sõida enam, sest EKRE poolt nende teele pandud kivid on selle lõhkunud. “Meil nõutakse tingimusteta kapituleerumist, nagu nõudis poisike Tralla minult telesaates, et me vabandaksime ja alanduksime, muidu saadetakse meid tuleriidale – aga me ei alistu ja neil pole jõudu meid sinna saata!”

Rahvuskonservatiivide liidri sõnul suurenevad EKRE read pidevalt, erakond muutub iga päevaga tugevamaks ja seda ei saa enam ignoreerida. “Meie programm lõi konkurendid rivist välja ja niinimetatud supernädalavahetusel võngutatakse ainult sooja õhku,” lausus Mart Helme, rõhutades, et EKRE majandustoimkond on kõik põhjalikult läbi kalkuleerinud, maaelu ja regionaalpoliitika osa on leidnud toetust ka kohtumistel maarahvaga.

“Meie konkurentidel pole midagi asjalikku vastu panna – nüüd tuleb vaid võimule saada, kuid endastmõistetavalt ei saa seda, mida veerand sajandit on untsu keeratud, ühe sõrmenipsuga korda, see võtab rohkem aega,” rääkis Mart Helme. “Aga me saame rongi taas rööbastele – ja Rail Balticu rööbastelt maha!”

Mart Helme ütles kokku tulnutele, et tulevik on nende kätes ja palju petta saanud eesti rahvast saab aidata ainult põhiseadust järgides, mida praegu aga rikutakse suures mahus ja üha jultunumalt – nagu näiteks Marrakechi lepet rahva mandaadita heaks kiites. Lõpetuseks aga kutsus ta kõiki taas tõrvikurongkäigule, rõhutades seejuures, et kuigi EKRE teeb kõik selle sujuvaks toimimiseks, on ka Jüri Ratase valitsusel suur kohustus jõustruktuuride abiga selle Vabariigi aastapäeva puhul korraldatava ürituse julgeolek tagada, mitte provokatsioone tagant õhutada.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama