Täna 28.09.16 andis valitsus Riigikogule üle 2017. aasta eelarve. Peaminister Taavi Rõivas kiitis eelarvet rohkete epiteetidega ja ülistas seda taevani. Riigieelarve eesmärk olevat kasvatada majandust, inimeste heaolu, turvatunnet ja riigi efektiivsust. Tegelik olukord aga nii roosiline pole ja tulevast eelarvet kritiseerisid karmilt kõigi opositsioonierakondade esindajad.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni juht Martin Helme ei jaga samuti peaministri optimismi. “Probleem on selles, et Eesti riigis on hea ainult Eesti riigil. Ettevõtjatel hea ei ole. Majandusest pigistatakse välja viimane ja selle tagajärjeks on visisev ja virelev majanduskasv, mis pikas perspektiivis tähendab, et meie eelarve ei saa püsida tasakaalus, sest ei ole võimalik pidada sammu kulude kasvutempoga” 

Martin Helme kritiseeris ka eelmise aasta maksutõususid, mille pikaaegne negatiivne mõju majanduskasvule, tootlikkusele ja töökohtade loomisele hakkab nüüd aina reljeefsemalt esile tulema.

“Kõigile meile meeldib, kui tõusevad lastetoetused või kultuuritöötajate palgad”, lisas Helme. “Aga tegelik pikem perspektiiv on, et Eesti riik ei püsi sellisel moel majanduslikul järjel. Igal aastal läheb eelarve kokkusaamine üha raskemaks ning nõuab järgmisi leidlikke kohti, kust veel välja pigistada. Selline on paraku “ilusa” eelarve kurb reaalsus.”

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama