Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme tänab kõiki poolehoidjaid valimistel rahvuskonservatiividele antud toetuse eest. „Peavoolumeedia seda nii muidugi ei esitle, aga tegelikult olime 2021. aasta kohalike valimiste võitjad just meie,“ kinnitas Helme.

„Olime ainus erakond, kes märkimisväärselt parandas oma tulemust võrreldes 2017. aastaga. Meie häälte arv kahekordistus, meie kohtade arv volikogudes aga peaaegu kolmekordistus.“

Nelja aasta eest oli EKRE protsent 6,7, nüüd 13,2. Nelja aasta eest sai EKRE volikogudesse 87 oma inimest, seekord 242. Eelmisel korral said rahvuskonservatiivid 79 omavalitsusest sisse 39 volikogusse, seekord ollakse oma inimestega esindatud 67 omavalitsuse volikogudes. Tähtis siinjuures, et mitte läbi valimisliitude, vaid oma erakonna fraktsiooniga.

Neljas omavalitsuses ollakse esikoha võtjad. Teisele kohale jõuti 20 ja kolmandaks 25 omavalitsuses. Kuigi nii Isamaa, Keskerakond kui Reformierakond võtsid esikohad kuues omavalitsuses, teeb teiste ja kolmandate kohtade osas EKRE silmad konkurentidele ette.

Helme: „Neil on üksikud tugevad kantsid, meile on riiki kattev vaip. See näitab meie erakonna laia kandepinda ja strateegilist sügavust. Sisuliselt näitab see, et meil on kõige pikem pink!“

Kõige olulisemaks peab erakonna esimees seda, et terve erakond on kampaania käigus kasvanud suuremaks ja tugevamaks kui kunagi varem ning osakonnad ehk see kõige tähtsam rohujuuretasand on tööle hakanud hästiõlitatud masinavärgina ja kamraadliku meeskonnana.

Mis puutub Tallinna, siis nendib Helme, et optimistidena olid ootused pisut suuremad, aga häbeneda pole põhjust, sest mandaatide arv suurendati kuuelt kaheksale, seejuures paranes toetusprotsent kolmandiku võrra. Tallinna esinumbritest võttis Martin Helme Mihhail Kõlvarti järel teise koha ja seda palju väiksemas ringkonnas. Oma ringkonnas Mustamäel, kuhu oli kogunenud kõigi nimekirjade raskekahurvägi parandas ta oma tulemust võrreldes nii eelmiste kohalike valimistega kui isegi Riigikogu valimistega. EKRE aseesimees Mart Helme tõi Lasnamäelt erakonnale teise koha ja ringkonna kolmanda tulemuse. „Kõik ringkonnad olid tublid, mistõttu on igast linnaosast ka esindaja nüüd volikogus,“ märkis EKRE esimees.

EKRE kampaaniakulu jääb alla 600 000 euro samal ajal kui teadaolevalt kulutasid nii Isamaa, Reformierakond kui ka Keskerakond kõik üle miljoni.

Helme: „Tegime poole odavamalt suurepärase tulemuse. Ja meil pole ühtegi maksmata arvet ning kena seeme salves järgmistele kampaaniatele vastu minekuks. Meie hea tulemus näitas, et Eesti on täis inimesi, kes armastavad Eestit!“

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama