Kui järgmised neli aastat jätkub Reformierakonna poliitika, siis on nii meie riik kui ka rahvas hävinemisohus, ütles EKRE esimees Martin Helme erakonna valimisprogrammi esitlusel.

 

„Nii kaalukaid valimisi kui selle aasta märtsis ei ole Eesti taasiseseisvumise ajal veel toimunud. Eesti riik ja ühiskond on kriisis ning viimased kaks aastat riigitüüri hoidnud Kaja Kallas ja Reformierakond on probleeme võimendanud. Võrreldes teiste riikidega kannatab Eesti palju rängemalt nii hinnatõusu, immigratsiooni ja sõjaohu suurenemise all. Kui järgmised neli aastat jätkub sama poliitika, siis on nii meie riik kui ka rahvas hävinemisohus,“ ütles Helme.

„Kui valmistel pääseb võimule globalistide blokk – Reformierakond, Eesti200, sotsid – jätkub Eesti põhiseadusele vilistamine, eesti rahva sündimuse kahanemine, immigrantide sissevool, kodumaise majanduse väljasuretamine, sõnavabaduse piiramine vihakõneseadustega, inimeste tühistamine ja reformierakondlikult ülbe suhtumine tavainimestesse. Kui valitsusse pääsevad rahvuslikud erakonnad, siis suudame vaesumise ja mandumise peatada. Just seetõttu on meie erakonna loosung neil valimistel „Päästame Eesti!““

Helme sõnul koosneb EKRE programm lahendustest, mis pööravad meie majanduse ja heaolu tõusule, tõstavad kaitsevõimet, tagavad õigusriigi toimimise ning pikemas plaanis Eesti rahvuskodu säilimise.

„Me leiame, et Eesti riik peab suutma pakkuda oma inimestele Euroopa odavaimat elektrit ja odavaimat kütust. Selleks tuleb soodustada kodumaist põlevkivitööstust, keelduda rohepöördest ja langetada aktsiise. Me tagame, et Eestis minnakse ka päriselt üle eestikeelsele haridusele ja ehitatakse üles eestikeelne riik, sest me oleme ainsad, kes seisavad vastu suurele rahvastiku asendamisele. Meie erakond tahab ja suudab riigikaitset üles ehitada õigel ajal, mitte ei ärka alles siis, kui vaenlase kirsa juba kõri peale surub,“ ütles Helme.

„EKRE pakub Eestile paremat tulevikku. Kutsume koonduma meie erakonna toetuseks kõiki, kes hoolivad meie põhiseaduslikust riigikorrast, kes soovivad elada jõukas ja turvalises riigis ning kes tahavad, et ka meie lapsed ja lapselapsed räägiksid eesti keeles.“

Loe EKRE valimisprogrammi täismahus:
https://ekre.ee/ekre_2023_aasta_riigikogu_valimiste_programm

 

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama