Peaminister Jüri Ratase plaan lubada erakonna vene valijatele kodakondsuse nullvarianti puhub eestlaste ja venelaste vahel lõkkele uue tüli, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme.

Helme sõnul on Keskerakond alates valitsusse saamisest palehigis töötanud selle nimel, et olla venelaste partei ehk võtta kõigi siinsete venelaste hääled.

„On arusaadav, et Keskerakond soovib riigikogu valimiste ajaks muuta valijaskonda samasuguseks, nagu see praegu on Tallinnas ja niiviisi garanteerida endale võimalikult hea tulemus. Juba praegu moodustavad venelased umbes 80 protsenti nende valijatest ning Tallinnas üle 90 protsendi,“ ütles Helme.

„Nad võivad kaotada 10-20 protsenti eestlasi ja ikka olla väga suur partei, aga ainult tingimusel, et venelased ei pihustu mitme erakonna vahel ära, vaid jäävad igal juhul toetama Keskerakonda. Just selle pärast ei loobu nad lepingust Ühtse Venemaaga, just selle pärast õõnestavad nad eesti keelt koolides ja kohtutes, just selle pärast tahavad nad relvaeksami muuta tulevikus venekeelseks, just selle pärast lõdvendati just tööloa saamise võimalusi Ukrainast ja Venemaalt pärit inimestele ja nii edasi.“

Keskerakonna keele- ja kodakondsuspoliitika on Eestile hukutav, ütles Helme. „Keskerakond lammutab meie põhiseaduslikku korda, mis näeb ette, et Eesti on eestlaste rahvusriik, mõeldud eesti rahvuse, keele ja kultuuri kestmise tagamiseks. Kodakondsuse nullvariant vähendab eestlaste osatähtsust Eesti elu üle otsustamisel. Sisuliselt tahetakse eestlastelt riik alt ära tõmmata ja anda sisserännanutele,“ ütles Helme.

„Hallipassi inimeste puhul tahetakse kodakondsus vägisi anda okupatsioonikolonistidele, kes on oma suhtumist Eesti riiki ja eestlastesse demonstreerinud sellega, et ei ole 25 aasta jooksul suvatsenud ära õppida eesti keelt ega tahtnud teha kodakondsuseksamit. Ratas soovib premeerida kodakondsusega inimesi, kes on näidanud, et nad ei ole lojaalsed Eestile.“

Helme hinnangul ei silu Keskerakonna poliitika rahvustepõhist lõhet Eestis, väid puhub lõkkele uut tüli. „Meilt tahetakse meie riik ära võtta ja venelastele anda, põhjuseks soov venelaste häältega tagada Keskerakonna valitsuse olemine. Ma ei tea, kas eesti inimesed lepivad sellega või hääletavad jalgadega,“ ütles ta.

„Aga ma küsiks peaministrilt ja kõigilt keskerakondlastelt ning nende hullunud poliitikale vaikivalt kaasa aitavatelt IRL-ikatelt ja sotsidelt: mis te arvate, kes tuleb valitsust kaitsma, kui mitte venelased, vaid eestlased korraldavad uue pronksiöö, sest neil viskab lõplikult üle, mismoodi valitsus neid kohtleb? Või on valitsusel juba plaan valmis paluda taolises olukorras abi vennalikult naaberriigilt?“

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama