Parlamendi õiguskomisjoni 11.04 otsus lükata kuue poolthääle ja nelja vastuhäälega tagasi Konservatiivse Rahvaerakonna ettepanek tunnistada kehtetuks kooseluseadus, näitab, et suurem osa Riigikogust jätkab rahva arvamusele vilistamist, ütles Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Avaliku arvamuse uuringud näitavad, et Eestis ei ole kunagi olnud demokraatlikku tellimust kooseluseaduse vastuvõtmiseks. Peale selle on kooseluseaduse näol tegu halva õigusloome praktikaga, mis võib tuua mitmeid kohtulahendeid ja kulusid maksumaksjale,” ütles Helme. 

„On kahetsusväärne, et kooseluseaduse pooldajate leeriga on liitunud IRL-i ja Vabaerakonna esindajad õiguskomisjonis. Sellega on nad taganenud nii konservatiivsetest väärtustest kui ka oma valimislubadustest ja programmist.“

Konservatiivne Rahvaerakond kavatseb võitlust kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eest jätkata. „Me ei lase sellel teemal laualt maha minna enne, kuni meil õnnestub seadus koos kõigi sellele järgnenud nurisünnitistega tühistada,“ ütles Helme.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama