Riigikogus lükati taas tagasi Konservatiivse Rahvaerakonna ja osade Keskerakonna saadikute algatatud ettepaneku tühistada kooseluseadus.

Kooseluseaduse toetajaid oli tänasel hääletusel 47 ja vastaseid 36. Ülejäänud saadikud puudusid hääletuselt. Võrreldes eelmise korraga, kui sama ettepanekut hääletati, on kooseluseaduse pooldajad mõne hääle juurde saanud.

„Põhjuseks on see, et Vabaerakond on lõplikult loobunud seismast oma programmis ja valimisplatvormis antud lubadusest seista traditsioonilise perekonna kaitsel. Ainult Jüri Adams toetas ettepanekut tühistada kooseluseadus,“ ütles konservatiivide fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Teine areng on see, et varem hääletamisest eemale hoidnud reformierakondlased, kes on valjult väljendanud oma vastuseisu kooseluseadusele, andsid sel korral siiski hääle eelnõu tagasilükkamise poolt. Ühtlasi oli kogu Reformierakonna fraktsioon täies koosseisus kohale aetud.“

Martin Helme oli Rigikogus puldis koos eilsega, mil algas tühistamiseelnõu lugemine, kokku viis tundi ning vastas kolleegide küsimustele ja selgitas põhjusi, miks tuleb kooseluseadus tühistada.

„On tähelepanuväärne, et seaduse pooldajad eirasid arutelu täielikult. Saalis olid vaid konservatiivid ja umbes pool Keskerakonna fraktsioonist,“ märks Helme.

„Eks tuleb edasi töötada ja uus lähenemine välja mõelda, aga nagu ma puldis korduvalt ütlesin, ükskord tühistame me selle halva seaduse niikuinii.“

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama