Martin Helme ütles oma EKRE kongressil peetud kõnes, et kui rahvuskonservatiividele on soovitatud parketikõlblikuks muutumise nimel oma Eesti suveräänsust esiplaanile tõstvatest seisukohtadest loobuda, siis EKRE pole seda teinud ega kavatse kunagi seda ka teha.

Head aatekaaslased,
Täna vaatame tagasi eelmise aasta töö tulemustele ja teeme ettevalmistusi järgmiseks suureks pingutuseks. 2017. aasta näitas, et ainult tõsise, visa pingutuse ja kõva tööga on võimalik pidevalt  suurendada meie poliitilist kandepinda ja kaalu. Oktoobrikuised kohalikud valimised tõid pooltesse Eesti omavalitsuste volikogudesse Konservatiivse Rahvaerakonna saadikud – varem olime esindatud mõnes üksikus.

Pole kahtlust, et eelmise aasta valimiste järel on meie erakond muutunud professionaalsemaks, hüppeliselt on kasvanud nende inimeste arv, kes saavad igapäevaselt kaasa rääkida poliitika tegemisele oma kodukandis, kes omavad oskusi ja teadmisi omavalitsuste toimimisest, kelle hulgast kasvavad välja meie uued talendid suurde poliitikasse ja kes on nii hädavajalik värske veri Eesti ühiskonnaelu uuendamisel. See suur hüpe ei tulnud niisama, selle jaoks tegid sajad inimesed palehigis tööd kuude, paljud teist aga tegelikult aastate kaupa. Ma tänan kõiki meie inimesi, kes te andsite oma panuse meie erakonna edenemiseks, sest lõppkokkuvõttes andsite te selle kaudu panuse Eesti elu edenemiseks.

Just see on võti ka meie eelseisvas võitluses. Sest ärge kahelge: järgneva 9 ja poole kuu jooksul tuleb meil panna mängu kogu oma oskus, karastatus, tarkus ja energia, et saavutada järgmistel riigikogu valimistel edu. Mis on meie jaoks edu? Ei, ma ei käi välja ühtegi numbrit – ei häälte arvu, toetusprotsenti või saadikute hulka. Edu on meie jaoks see, kui me saame valijatelt nii tugeva mandaadi, et ilma meieta ei ole võimalik pärast järgmisi valimisi moodustada valitsust. Eestil saab ainult ühel moel olla hea valitsus: siis, kui meie selles osaleme! Veelgi enam! Edu on see, kui me saame valijatelt nii tugeva mandaadi, et mitte meid ei kutsuta valitsusse, vaid meie kutsume valitsusse. Kui Eesti inimesed soovivad vältida keskerakondlikku korrumpeerunud, venemeelset ja käpardlikku rapsimist ning soovivad samamoodi vältida tagasipöördumist taavirõivasliku peenhäälestuse ja Exceli tabeli valitsemise aegadesse, kellel on parlamendis vasakult ja paremalt alati käepärast põhimõttelagedad ripatsid, siis on ainult üks valik: toetada ainukest teovõimelist kartellivälist erakonda. Toetada Konservatiivset Rahvaerakonda!

Meil on olemas potentsiaal panna Eesti riik uuesti õigele rajale. Panna ta korralikult teenima eesti rahvast. Selle potentsiaali realiseerimiseks on vaja mobiliseerida kogu meie liikmeskond, aga tegelikult laiemalt kogu meie toetajaskond appi kampaaniat tegema.

Head parteikaaslased! Meie erakond on liikmete erakond. Me valime igal aastal ümber kõigi tasandite juhid osakondadest alates ja esimehega lõpetades. Me viisime enne kohalikke valimisi läbi sisevalimised nimekirjade järjestuse koostamiseks ning igal ringkonnal seisab sügisel ees taas üldkoosolek, kus liikmed saavad järjestada oma valimisringkonna kandidaadid. Võtke seda hääletust täie tõsiduse ja vastutustundega! Nii nagu täna siin tehtud valikutest sõltub, kui hästi läheb meil riigikogu valimistel, samamoodi sõltub teie tarkusest ja tasakaalukusest see, kui hästi läheb meie erakonnal teie kodumaakonnas.

Tahan siinkohal kõigile südamele panna lihtsat tegevusjuhist. Meil on erakonnas pea 8400 liiget. Valimisnimekirjadesse mahub 125 inimest. Kui me võtame ka kõik kohad riigikogus, ei osutu kõik meie inimesed valituks. Mõtteviis, mis keskendub sellele, kes meist mahub või ei mahu järgmisse riigikogu fraktsiooni, on vale mõtteviis. Kõik liikmed, kõik kandidaadid peavad keskenduma mitte sellele, et üks või teine konkreetne inimene saaks riigikogusse, vaid sellele, et järgmises riigikogus oleks meid ja meie maailmavaadet võimalikult palju. Me ei tohi kaotada silmist suurt pilti, lasta end eksitada suurelt eesmärgilt. Eesmärk ei ole ühe või teise tubli inimese saamine marjamaale. Eesmärk on viia ellu meie nägemust põhiseadusega ette nähtud rahvusriigi üles ehitamisest, mis oleks jõukas, turvaline ja õiglane. Suur pilt on see, et me oleme ainus erakond Eestis, kes seisab vankumatult ja põhimõttekindlalt eesti rahva, traditsiooniliste väärtuste, suveräänsuse ja terve mõistuse eest. Ja me oleme ainus erakond Eestis, kellel on mõistmist, tahet ja vunki panna meie riik teenima meie inimesi. Praegu on ju vastupidi.

Erakonnas toimub alates kevadest usin töö valimisplatvormi koostamiseks. Valdkondade toimkonnad on koondanud kokku spetsialistid ja aktivistid, kes sõeluvad välja eri elualade valupunktid, töötavad läbi välja pakutud lahendused ning vormistavad neist siis tervikliku nägemuse meie erakonna eesmärkidest. Toimkondadest tulnud materjali põhjal kirjutab juhatuses moodustatud töögrupp kokku tervikliku valimisplatvormi, millega astume rahva ette. Julgustan inimesi otsima erakonna kodulehelt üles toimkondade juhtide kontaktid, et neile edasi anda oma mõtteid ja ettepanekuid. Kasutame oma kollektiivset tarkust ja seda, et meil on tarku inimesi igast eluvaldkonnast.

Paljudes valdkondades oleme ainsad, kes probleemi üldse näevad, teistes valdkondades oleme aga ainsad, kes suudavad ja tahavad pakkuda lahendusi, mis ei ole kooskõlastatud Brüsseli isandate või elupõliste ametnike ehk püsiriigi poolt.
Meie konkurentidele, kes on aastaid soovitanud lõpetada rääkimine kooseluseadusest ja immigratsioonist ütlen: unistage edasi. Te arvasite, et need on lihtsalt populistlikud poosid toetuse kasvatamiseks, aga te eksisite. Meie jaoks on siin tegemist võitlusega rahva hinge ja rahvusena püsimise pärast. Need teemad ei kao mitte kuhugi ja me ei jäta oma jonni seni, kuni oleme saavutanud oma eesmärgid: kooseluseadus tuleb tühistada ja meie kvoot on null! Piirikontroll tuleb taastada, sest see on ainus tegelik viis hoida ära aina lähemale nihkuvat islamiterrorit. Rail Baltic tuleb peatada, aga näidake mulle Eestis erakonda, kes peale meie omaks selleks südikust ja kaalu!? Kui tahad, et midagi tehtud saaks, tuleb toetada rahvuskonservatiive, mitte vabakonservatiive või avatud rahvuslasi.

Aga nii konkurentidele kui toetajatele ütlen ma: me oleme võimelised korraga kõndima ja nätsu närima. Erinevalt visalt levitatavast pahatahtlikust laimust ei ole me kahe-teema partei, meil on kõigile Eesti elu valupunktidele ning pahupooltele pakkuda oma lahendus.

Tänaseks peaks vist küll iga inimene teadma, et me oleme ainus erakond, kellel on sisuline lahendus rongiõnnetuseks kujunenud aktsiisipoliitikale ja piirikaubanduse lõpetamisele. Ei, me ei toeta reformierakondlikku aktsiisipoliitika restauratsiooni, isegi, kui seda reklaamitakse õõnsate hõisetega maksualandamisest. See oli Reformierakond, kes käivitas aktsiisiralli, põhjustas piirikaubanduse ja tekitas riigieelarvesse augu maksulaekumiste real. Asjaolu, et peenhäälestuse asemele tulid kirvemehed, kes ajasid asja veel palju hullemaks, ei muuda fakti, et täna on bensiinihind seal, kus ta on, sest kehtib Reformierakonna valitsuse ajal paika pandud aktsiis. Diisli hind on seal, kus ta on, sest ka see maksumäär pärineb veel Rõivase valitsuse ajast.

Tuletan teile kõigile meelde, et me kutsusime 2015. aastal rahva Toompeale protestima nende aktsiisitõusude vastu. Meil pole ühtegi head põhjust öelda nüüd, et me kiidame need maksumäärad heaks lihtsalt seetõttu, et maksu on vahepeal juurde tõstetud. Hoiatasime juba kolm aastat tagasi, et taoline maksupoliitika toob piirikaubanduse, maksulaekumiste vähenemise, maapoodide sulgemise ja soome turisti kadumise. Meil oli õigus. Meil oli ainsana selles debatis õigus. Ei – lahendus ei ole maksumäärade langetamine sinna, kuhu Reformierakond nad tõstis. Lahendus on langetada maksumäärad tasemele, mis tagab, et Eestis on nii bensiin, diisel kui õlu vähemalt üks sent odavam kui Lätis. Exceli tabeli mehed kukuvad ulguma, et kust tuleb siis raha riigikassasse ja neile vastan ma: taolise maksulangetuse tagajärjel kasvavad riigieelarve laekumised julgelt 100 miljoni võrra, ehk rohkemgi. Teeme Läti asemel Eesti taas vägevaks!

Selle laekumise kasvu arvelt saab maha kriipsutada kõik need rumalad uued maksud, mida meie vasakvalitsus on viimase aasta jooksul välja mõelnud. Teedemaksud, automaksud, gaasiaktsiisid – kõik need toovad riigieelarvesse mõni kuni mõnikümmend miljonit eurot, kõik nad kahjustavad Eesti ettevõtjate konkurentsivõimet, tõstavad hindasid ning vähendavad meie inimeste ostujõudu. Keskerakonna valitsuse rumal maksupoliitika on toonud kaasa kõige kiiremini kasvava toidukorvi hinnakasvu Euroopas. Tulumaksureform võib ju anda inimestele näpuotsaga raha juurde, kuid selle raha sööb valitsuse maksupoliitika käivitatud hinnakasv ära. Vasakpoolse valitsuse igipõline reaalsus: lusikaga antakse, kulbiga võetakse. Aitab inimeste petmisest! Aitab ettevõtjate nöökimisest!

Mulle tundub, et tänase valitsuse suhtumine meie inimestesse on äravahetamiseni sarnane Reformivalitsuse aegadega – kellele ei meeldi, mingu ära. Millist erinevust me saamegi oodata end liberaalsetena määratlevatelt kartellierakondadelt. Meie ei nõustu rahvastiku väljavahetamisega. Me ei nõustu, et praegune valitsus leiutab üha uusi ja alatuid viise, kuidas Eestisse tuua Ukrainast, Venemaalt ja Valgevenest odavat tööjõudu. See on muutunud massiliseks. 2017. aastal kasvas peale reeglite lõdvendamist slaavi riikidest pärit tööjõu sissevool viis korda. Tegemist on umbkeelsete ja Putini-meelsete inimestega, kes suruvad alla meie palgataset, hoogustades nii eestlaste lahkumist kodumaalt. Tegemist on inimestega, kes halvendavad eesti keele positsiooni, löövad täielikult rööpast välja meie niigi vaevaliselt edeneva integratsiooni, tekitades uusi pingeid rahvuste vahelistes suhetes ning – pange tähele – halvendades siin juba pikalt olnud ja kohanenud mitte-eestlaste ühiskondlikku positsiooni ja töövõimalusi, küttes nii sotsiaalseid pingeid näiteks Ida-Virumaal.

Odava tööjõu massiline sissetoomine Eestisse teenib kahtlemata üksikute ärigruppide isiklikku kasu, kuid Eesti majandusele tervikuna mõjub see laastavalt, kuna tasalülitab vajaduse investeeringuteks, innovatsiooniks, tootlikkuse kasvuks, rahvusvahelise konkurentsivõime suurenemiseks ning kõige selle tõttu ka palgakasvuks. Teenib muide ka Kremli huve, suurendades siin viienda kolonni arvukust ja agressiivsust. Konservatiivne Rahvaerakond ütleb resoluutse ei odava tööjõu riiki lubamisele. Meie inimesed eelkõige. Meie inimeste palgatõus eelkõige. Puuduvaid töökäsi tuleb ettevõtjatel otsida meie Kalevipoegade hulgast Soomes. Lubame, et võimule saades tuleb riik selleks appi, luues tagasirändeagentuuri abil vajalikud tugimehhanismid.

Muidugi, selleks, et Eestis oleks hea elada ei piisa ainult korralikust palgast. Selleks on vaja, et avalikud teenused oleks kättesaadavad ka väljaspool suuri linnu. Valga ja Põlva haiglate sünnitusosakondade sulgemise valguses on õõvastav kuulata Keskerakonna juttu hoolimisest. Praeguse valitsuse regionaalpoliitika on sama, mis varasemal: kinni panemine, kokku tõmbamine, maha jätmine. Käte ringutamine ei ole tegeliku regionaalpoliitika aseaine ja mitte keegi ei usu enam Keskerakonna hoolimisse.

Eesti on jõudnud olukorda, kus arstiabi kättesaadavus on kõige halvem kogu Euroopas, seda just ravijärjekordade tõttu. 90 000 inimest on üldse kindlustamata. Ligi 14 protsenti inimesi ütleb, et nad ei saa vajalikku ravi kätte. Kaks suuremat haiglat – Tartu Ülikooli Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla – kasutavad kahepeale ära kolmandiku haigekassa rahast, ostes võileivahinna eest kokku väikehaiglaid ainult selleks, et neid siis kinni panna ning sealne raviraha enda eelarvesse tuua. PERH kulutab igast 10 eurost neli mitte ravimise, vaid ehitamise peale. 100 miljonit eurot ehk 10 protsenti ravirahast ei kulu mitte ravile, vaid tervisepäevadele, mille põhjendatuse üle puudub vähimgi kontroll. Teine 100 miljonit kulub ravimite kompenseerimisele ja siingi puudub tõhus kontroll.  Väidetavalt solidaarses ja universaalses süsteemis jääb ligi 10 protsenti elanikest üldse süsteemist välja ja kuigi haiglahooned on meil hiilgavad peavad paljud patsiendid ootama kuude kaupa arsti vastuvõtte või lootma elupäästva ravi saamiseks annetustele. See ei ole toimiv süsteem. Meil on olemas plaan Eesti tervishoiu ümberkorraldamiseks nii, et raviks mõeldud raha jääbki raviks. See tagab arstiabi ja vajalike rohtude kättesaadavuse ilma, et peaks hakkama makse tõstma või omaosalust suurendama.

Head erakonnakaaslased! Ütlesin ennist, et oleme põhiseaduse patriootide partei. Eesti põhiseadus ei näe mitte ainult ette, et meil on rahvusriik. Ta näeb ette ka seda, et riik on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele. Kõigi nende kolmega on meil lood kehvasti, aga julgen väita, et kõige kehvemini on meil õiglusega. Selle peamiseks põhjuseks on asjaolu, et meie kohtusüsteem ei teeni ei õiglust, õigust ega laiemalt võttes ka mitte suverääni ehk rahvast ennast.

Ma võiksin jäädagi ette lugema neid konkreetseid näiteid, millega inimesed on minu poole pöördunud, kus kohtunikud ja prokurörid rikuvad jämedalt seadust, määravad ebaõiglaseid karistusi ning jätavad kõige laiemas mõttes õigluse teenimata. Me kõik teame näiteid sellest, kuidas pedofiilid pääsevad kergema karistusega kui kiiruseületajad, mõrtsukad kergemalt kui maksupetturid ja korruptandid ning narkomaanid jäävad üldse karistamata. Veelgi hullem. Me kõik teame ka seda, et kohtud on viimastel aastatel ja eriti viimastel kuudel aina jultunumalt asunud ründama põhiseadust ja demokraatlikku riigikorda, usurpeerides seadusloomet ning sülitades võimude lahususe printsiibile.

Ütlen otse: ma näen selget ohtu hiilivaks põhiseaduse vastaseks riigipöördeks kohtunike poolt või abil. Näen ohtu, et kaasus kaasuse haaval võetakse rahvalt ära võimalus või õigus määrata poliitikaid ning parlamendilt ära võimalus kehtestada või kehtestamata jätta, aga samuti tühistada seaduseid vastavalt suverääni soovidele ja erakondade lubadustele. Kohtulik aktivism on mürk, mis levib mööda Eesti riikluse veene ja hävitab selle, kui me ei peata tema levikut otsustavalt. Eesti vajab kohtureformi, mis kehtestab nii prokuröride kui kohtunike üle suverääni ehk rahva võimu ning surub kohtud rangelt tagasi talle ette nähtud raamidesse. Suunab kohtunikud tegelema sellega, milleks nad on kutsutud ehk õiguse ja õigluse kaitsmisele. Kui me seda ei tee, siis jääme me vältimatult ilma ka oma vabadustest. Annan siinkohal tormihoiatuse kõigile kohtunikele: ärge tükkige parlamendi töömaale! Ärge tegelege seadusloomega! Ärge mõnitage õiglust! Erinevalt teie suhtumisest narkomaanidesse on meil põhiseadusvastase kohtuliku riigipöörde suhtes nulltolerants.

Head võitluskaaslased! Saate isegi aru, et sellise platvormiga rahva ette astudes ootab meid ees ränk võitlus. Ainsa kartellivälise erakonnana mõistame me, et see saab olema lahing, kus on üks kõigi ja kõik ühe vastu. Kus lisaks kõigile teistele erakondadele tuleb meil rinda pista nii globalistlike suurkorporatsioonide lobi kui kallutatud ja libauudiseid tootva vasakpoolse meediaga. Kus nii püsiriik kui süvariik ei jäta kasutamata ühtegi alatut ega väiklast võtet meie vastu. Aga mul ei ole kahtlust, et me oleme edukad. Olgu peale poliitiline koorekiht, meedia, globalistid, luurajad kui kõik väikesed kuradikesed meie vastu. Meie poolt on rahvas. Ja see on vääramatu jõud. Minge siis siit täna kõik tagasi oma kodudesse ja julgustage ning ärgitage kõiki neid, kelle eest me seisame, et nad tuleks valimistel ja annaks oma hääle Konservatiivsele Rahvaerakonnale. Sest selleks, et me saaks seista oma inimeste eest, peavad nemad seisma meie taga!

Blog Attachment
  • file-2c598aee-6bae-4eb2-a0e3-31695b181112-810-00000090ec532d2b-870x489
Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama