Välismaalaste rahvusvahelise kaitse andmise seadust muudeti täna Riigikogus konservatiivsemaks tänu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna jõulisele tegevusele, ütles erakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

“Meie liikmed on kehtivat seadust algusest peale kritiseerinud ja põhiliselt seetõttu, et ta on ebaõiglaselt helde immigrantide või pagulaste suhtes. Oleme aasta otsa rääkinud sellest, kuidas ei tohi motiveerida liigset immigratsiooni liiga suurte sotsiaaltoetustega, ei tohi lubada kõrgelennuliste humanitaarkaalutluste juttudega õõnestada Eesti rahvuslikku ja põhiseaduslikku korda mingi multikulti-jutuga,” ütles Helme.

“Me loeme seda enda teeneks, et meil on õnnestunud aasta jooksul mobiliseerida avalik arvamus sellisel määral, et see avaldab mõju isegi koalitsioonile ning nad olid sunnitud seadust parandama. Konservatiivne Rahvaerakond esitas seaduseelnõule 28 parandusettepanekut, millest peaaegu kõik läksid läbi. Osa läks läbi otse, teised hääletati koalitsiooni poolt maha, aga esitati veidi teises sõnastuses koalitsiooni enda poolt uuesti.” 

Helme sõnul kiidab Konservatiive Rahvaerakond seaduse nüüdsel parandatud kujul heaks. “Samas muidugi ütleme, et seadusel on veel arenguruumi. Tuleme peatselt välja täiendavate parandusettepanekutega, sest rändekriisi tõttu võib rahvusvaheline olukord kiiresti muutuda.”

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama