Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Martin Helme ennustab, et Reformierakond ja Keskerakond ei jõua valitsusliidu kõnelustel kokkuleppele ning Reformierakonna liider Kaja Kallas on oma valimisvõidu järgset head positsiooni hoogsalt maha mängimas. 

Helme sõnul on kummaline, et  Reformierakond välistas EKRE-t, kuna EKRE olevat NATO vastased – mis on nende enda poolt levitatav laim – ja EKRE väärtused on liiga sarnased Putini omadele – mis on ka nende enda poolt levitatav laim. “Küll aga ei ole neil mingit probleem Mihhail Korbi NATO-vastasusega, tulevase välisministri Yana Toomi Süüria visiitidel tehtava Kremli vahendustegevusega ja muidugi mõista Kohtla-Järve kooli muutmisega venekeelseks pärast seda, kui reformikad on lubanud vähemalt pool aastat järjest kiiret ja jõulist üleminekut täielikult eestikeelsele haridusele,” kirjutas Helme sotsiaalmeedias. 

“Väidetavalt saab selline valitsus olema stabiilne. No saame näha. Ma pigem arvan, et lõppkokkuvõttes ei saa nad kokkuleppele ja kelle poole Kaja siis pöördub? Meile on näidatud punast tuld, nüüd ka sotsidele ja Isamaale. Põhimõtteliselt võib Ratas nõuda Kajalt ükskõik mida ja ta ei saa keelduda. Mõned ikka oskavad võitu maha mängida…” lõpetas Helme. 

Tema erakonnakaaslane Jaak Madison lisas, et täitus see, mida karta oli  – valid Reformierakonna, saad Keskerakonna ning vastupidi. “Ei saa aga eestikeelset haridussüsteemi, endist maksusüsteemi. Saab aga ühes valitsuses näha Yana Toomi ja Kaja Kallast. Tegelikult tuleks oravad veel opositsiooni jätta,” lisas Madison. 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama