Kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna linnapeakandidaat Martin Helme teatas kampaania avaüritusel, et ei välista pealinnale uue hingamise andmiseks ja Keskerakonna korruptiivse ainuvõimu murdmiseks koostööd mitte ühegi erakonnaga, siis jääb mulje, et sotside juhtkond tahab seda plaani juba eos põhja lasta.

Kuidas muidu tõlgendada sotside juhi Jevgeni Ossinovski 11. augusti avaldust, kus ta välistab igasuguse koostöö oma suuruselt ja mõjult Eesti kolmanda erakonnaga, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE).

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees ja Tallinna linnapeakandidaat Martin Helme ütles Ossinovski väljaütlemisi kommenteerides, et sotsiaaldemokraadid pole sellise kaliibri erakond, kes saaks endale lubada mingisugust välistamise juttu: “Selline tegevus võib neile lõppeda enda täieliku poliitilise isolatsiooniga, ” arvas Helme. “Samas ei saa aga välistada, et tegu ongi teadliku kokkumänguga, nö plaaniga B, mille tulemusena mängitakse Tallinnas võimule Keskerakonna ja sotside koalitsioon. Kogu retoorika sellest kui halb on Keskerakond ja kuidas sotsid tahavad olukorda Tallinnas muuta, võib osutuda punastele omaseks kahepalgeliseks mulliks ehk valijate petmiseks.”

Ossinovski lubas oma tänases 11.augusti avalduses, et sotside oluline eesmärk on lõpetada Tallinnas Keskerakonna ainuvõim ja moodustada koalitsioonivalitsus.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama