Sotsialistid ja reformierakondlased – Valdo Randpere, Heljo Pikhof, Hardi Volmer ja Meelis Mälberg hakkasid esmaspäeval, 25. septembril õiguskomisjonis õigustama seaduserikkumist. Neid toetas vabaerakondlane Külliki Kübarsepp. Komisjon peab vastavalt kodukorra seadusele saatma kooseluseaduse tühistamise eelnõu suurde saali esimesele lugemisele mitte hiljem, kui sügisistungjärgu 4. nädalal ehk kuupäevadel 10.-12. oktoobril. Oravad ja sotsialistid hääletasid kõikide kuupäevade vastu, vabaerakondlane Kübarsepp jäi erapoolikuks. Seega tekkis viik 5:5 ja ükski välja pakutud kuupäev ei leidnud toetust. 

“Eriti piinlik oli kuulata komisjoni aseesimehe, endise siseministri Hanno Pevkuri põhjendusi, miks ta pooldab seaduserikkumist. Tegemist on järjekordse musta päevaga Eesti demokraatia ja parlamentarismi ajaloos, mil kooseluseaduse elus hoidmiseks ei põrkuta tagasi ühestki võttest. Kübarsepp põhjendas seaduserikkumist sellega, et konservatiivid ei toeta nende paarkonna seadust,” kirjeldab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme õiguskomisjonis toimunud farssi. Eelnõu arutelu jäi esmaspäeval pooleli.

“Neljapäeval on võimalus veelkord teha ettepanek riigikogu juhatusele suure saali kuupäeva arutelu osas nii, et ei rikutaks seadust ega tehtaks opositsioonile seda, mida me näeme igapäevaselt Venezuelas, Valgevenes, Venemaal. Külliki ja Hanno, kas soovite selles jätkuvalt osaleda?” pärib Helme retooriliselt.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama