Riigikogu ja Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige Martin Helme esitas kultuuriminister Indrek Saarele kirjaliku küsimuse, milles soovib teada, miks ostetakse ETV Plussi tutvustamiseks reklaamiaega Vene riiklikus telekanalis RTR.

„Sada protsenti Kremli käpa all olev RTR edastab eesti- ja läänevaenulikku propagandat veelgi jõulisemalt kui Pervõi Baltiiski Kanal (PBK). Ometi on Eesti Rahusringhäälingust saanud RTR-i reklaamiklient – kanali eetris jooksevad reklaamid, mis kutsuvad vaatama venekeelset ETV Plussi,“ selgitas Helme.

„Soovime kultuuriminister Indrek Saarelt selget seisukohta, kas Eesti riigiasutusele on kohane toetada Vene propagandakanali tegevust Eesti maksumaksja rahaga.“

Helme juhib tähelepanu, et maksumaksja raha eest eetriaja tellimise vene propagandakanalitesse on hukka mõistnud president Kersti Kaljulaid, valitsuserakondade poliitikud Rainer Vakra ja Helir Valdor Seeder, samuti mitmed ERR-iga seotud meediainimesed nagu Ilmar Raag, Raul Rebane ja Anvar Samost.

„Tahame teada, kas hukkamõistev poos PBK-sse eetriaega ostnud riigiasutuste suhtes on kantud murest Eesti meediaruumi puhtuse pärast või on tegu kahepalgelise poliitilise kemplemisega,“ ütles Helme.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama