Riigikogu võttis valitsuskoalitsiooni häältega vastu 2018. aasta eelarve. Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon ei toetanud seda eelarvet. EKRE fraktsiooni poolt sõna võtnud Martin Helme ütles, et selleks oli mitmeid põhjuseid, osa praktilist laadi ja teised maailmavaatelised.

 “Eesti majandus on korralikus kasvus, et mitte öelda buumis ja see on toonud kaasa väga korralikud maksulaekumised isegi sellisel juhul, kui me väga suure raha lätlastele oma rumala maksupoliitikaga ära kingime. Põhimõtteliselt näeme seda, kuidas praegune ülekulutamine paneb tuleviku jaoks eelarves miinid alla, kus järgnevate aastate pärast, mil majandus enam ei kasva sellise tempoga, kus ka eurotoetused ära kaovad, on meil kohutav peavalu eelarve kokkusaamisega.”

“Teine väga oluline põhjus, miks EKRE eelarvet ei toetanud, on maksupoliitika. Praegusel valitsusel on süüdimatu, majandust kahjustav maksupoliitika. Lätti viidavast rahast ja alkoholiaktsiisist on räägitud kõriauguni, aga see on ainult üks maksurida. Meil on ju teedemaksud, sõidukimaksud, suhkrumaksud, teised aktsiisid.” Kõik see jätab inimestele aina vähem raha kätte, mis siis et palku, pensione ja toetusi on mõnevõrra tõstetud.

“Kolmas põhjus, miks see eelarve ei kõlba on, et eelarve on paksult täis raiskamist, rumalaid, põhjendamatuid ja suuri kulusid. Seal on ka palju väikeseid kulusid, mis kokku annavad suured summad. See kohutav rida MTÜ-sid ja sihtasutusi, mis ministeeriumide eelarveridadesse on ära peidetud ja mis võrreldes siin saalis tehtavate katuserahaga on kordades-kordades suurem kulu maksumaksjale, on kui vähkkasvaja meie eelarves. Sedasorti kodanikuühiskonda meil vaja ei ole.”

“See on vasakpoolne eelarve, see on maksustamise ja kulutamise eelarve, see on eelarve, kus mitte kedagi ei huvita, kas kuidagi on võimalik kusagilt odavamalt teha, vaid kõiki, kes selle eelarvega on seotud, huvitab, kuidas saaks võimalikult palju rääkida, kuidas meie teile andsime.”

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama