Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirjaga (EKRE) liitus meresõitja ja okeanoloog Mart Saarso, kes kandideerib kohalike omavalitsuste valimistel Saaremaal.

Saarso põhjendas, et rahvuskonservatiivina ei saanud ta öelda „ei, see pole minu asi“. „On minu asi, sest Eesti Vabariik on ka minu oma ja ma tahan, et mu lapselapsed oleksid õnnelikud selle riigi kodanikena,“ ütles Saarso.

„Tahan, et Eestis valitseks eesti keel ja eesti meel. Kes seda võõrsilt tulles austavad, on minu hinges teretulnud, sõltumata nahavärvist või usutunnistusest. Kellele meie põhiseaduse esimesed laused ei sobi, keeraku ots ringi. Neil on valik, meil pole.“

Saarso tahab, et eesti mees hariks põldu ja püüaks kala nii, et ei pea nuruma toetusi. „Ma tahan, et aus eesti töömees saaks pimeda novembrikuu ajal oma kallikese soojale maale puhkama viia oma ausa tööga teenitud raha eest ja et tal poleks kunagi sant tunne öelda: I am Estonian and we have a good country, our own!,“ sõnas Saarso.

Mart Saarso algatusel ja juhtimisel purjetas Eesti lipp jahtlaevaga “Lennuk” esmakordselt looduslikke mereteid kasutades ümber maailma. Saarso on avaldanud mitmeid teaduslikke artikleid meregeoloogia valdkonnas ja leiutanud sedimentoloogilistes uuringutes ülemaailmselt kasutatava settepüüdja.

Saarsost sai juba 15-aastaselt Eesti kõigi aegade noorim jahtlaeva kapten. 1999. aastal omandas Saarso Eesti Merehariduskeskuses kipper-mehaaniku (STCW) kutse. Ta on õppinud Tallinna Riiklikus Merekoolis laevajuhtimist ja Leningradi Hüdrometeoroloogia Instituudis okeanoloogiat.

Aastatel 2001 kuni 2005 töötas ta välisministeeriumis nõunikuna juhtides Eesti Vabariigi integreerumist Antarktika lepingu süsteemi. Mart Saarso on tuntust kogunud ka telesarja “Meretelevisioon” saatejuhina.

President Lennart Meri andis 2001. aastal Mart Saarsole Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi. Saarso on kolme lapse isa ja usutunnistuselt õigeusklik.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama