Jarno Kalind, Mustamäel sündinud ja kasvanud mees, kes saanud Tallinna Ülikoolis õpetajadiplomi ning lisaks spordi -ja vaba aja korralduse kutse, on pea kakskümmend aastat töötanud PPA Lennusalgas, hättasattunuid aidates

1) Oled elukutseline päästja, millega sa oma töös kõige enam kokku puutud?

Täpsemalt on minu töö seotud eelkõige lennu -ja merepäästega. Teostame otsinguid õhust ja päästame inimesi helikopteriga. Tuleb tegeleda mereõnnetustega, maismaaotsingutega ning transportida saartelt raskes seisundis patsiente. Lisaks päästelendudele tuleb täita veel teisigi väga erinevaid ülesandeid. Nendeks on piiripatrullid ja lennud muude ametkondade tarbeks. Näiteks osutame vajadusel kopteriga abi ka metsatulekahjude kustutamisel.

2) Mida uut on viimasel ajal toimunud, kas olete juurde saanud uut tehnikat?

Järgmisel aastal on tulemas uus seirelennuk, millega merereostust avastada. Edaspidi tehtavate investeeringutega seoses on hakatud rääkima ka neljanda helikopteri soetamisest. Hetkel opereerime kolme kopteriga, aga kuna pakume riigile tervikvõimekust, siis paremaks teenindamiseks oleks neljanda kopteri vajadus igati põhjendatud. Eks siinkohal peaksid erinevad ministeeriumid koostööd tegema, sest oleme ju valmis teostama lende igas valdkonnas. Lõppkokkuvõttes on ju meie kõigi huvides pakkuda hättasattunuile parimat võimalikku abi.

3) Oled varemgi poliitikas kaasa löönud, seda just KOV valimistel ja olnud ka linnaosa halduskogus- kuidas seda tegevust hindad?

Olen Mustamäe linnaosa halduskogu liige ja osalen mitme erineva linnaosa komisjoni töös. Kohalikel valimistel on oluline, et esindatud oleksid tavalised erinevate elualade inimesed,  kes ei pea olema ilmtingimata poliitikud. Linnaosa puudutavates küsimustes oleme  seal olevate erinevate halduskogu liikmetega enamasti ühise keele leidnud. Tahame ju kõik, et linnaosa areneks parimal võimalikul viisil. Linnaelaniku seisukohalt on mulle aga vastuvõetamatu, et hoolimata skandaalidest, raiskamisest ja korruptsioonist on parteilise toiduahela ketis olevate inimeste toimetamine linna juhtorganites sedavõrd kaua jätkusuutlik olnud. Lisaks peaksid halduskogud, mida nüüd nimetatakse linnaosa kogudeks, saama juurde ka reaalset võimu ehk rohkem otsustusõigust linnaosa küsimustes.

4) Miks seekord valisid kandideerimiseks EKRE? 

Selles ei ole midagi keerulist, EKRE on hetkel ainus erakond, kes meie riigis rahvuslikke ja konservatiivseid huvisid esindab. Meie sõnum ei põhine valedel ega ole seotud iga hinna eest võimu küljes rippumisega.

5) Millega tegeled vabal ajal, olen sind tihti kohanud reservohvitseride kogus?

Sarnaste vaadete ja huvidega inimesed koonduvad. Meil on seal mitmeid toredaid üritusi, seminarid, teemaõhtud ning korraldatakse erinevaid sportlikke mõõduvõtmisi. Suheldakse rahvusvaheliselt teiste sarnaste organisatsioonidega. Samuti kuulun Kaitseliitu ja olen vabatahtlik merepäästja. Ülejäänud vaba aeg kulub aga oma perega koos ühiseid asju tehes.

Usutles Urmas Espenberg

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama