Riigikogu andis kolmapäeval ettearvatult Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele volituse valitsuse moodustamiseks.

Ratasele volituste andmise poolt hääletas 55 saadikut, vastu oli 44 saadikut. Riigikogu istungist võttis osa 99 saadikut ning puudus kaks saadikut.

Opositsioon praadis Jüri Ratast üle kolme tunni, korraldades tõelise absurditeatri. Pidevalt esitati retoorilisi küsimusi selle kohta, kuidas ta ikkagi teeb EKRE koos valitsust.

Vastasrind ei väsinud uuele peaministrile meelde tuletamast, et enne valimisi olevat ta välistanud koostöö EKRE-ga. Tihtipeale tuli Ratasel korrata, et ta on samale küsimusele juba 4-5 korda vastanud, kuid äraleierdatud küsimused jätkasid kordumist.

Mõned saadikud läksid ka lausa isiklikuks, nagu Valdo Randpere, kes rääkis oma lastest, kes küsivalt talt, kas Jüri Ratas on rassist. Kõnetatu vastas, et temalt endalt seda küsitud ei ole ja Randpere lapsed olevat isa kaudu esimesed selle küsijad.

Riigikogu ees oli samutit seltskond tegelasi protestimas, käes plakatid ütluste ja vihjetega saadikutele – need olid ülimalt üheülbalised, piirdudes ammu äraleierdatud teemadega. Juntijad oli kohale kupatanud ka koolilapsi, aga viimased tüdisid tsirkusest kiiresti ja lasid jalga. Näib, et olukord poliitmaastikul on kardinaalselt muutunud. Kui varem pidid tänavatel poliitikat tegema valdavalt EKRE pooldajad,  siis nüüd on selleks Reformierakonna ning Sotside pöidlahoidjad ja nendest sõltuvate MTÜ-tajate seltskond.

Palju õnne uus koalitsioon,  palju õnne Jüri Ratas, palju õnne Keskerakond, Isamaa ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond!

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama