Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kasvab jõudsalt ja avab oma osakondi üha enamates Eestimaa paikades.

Esmaspäeval, 28. mai õhtul sõitis EKRE Pärnumaa juhatus täies koosseisus Lihulasse ning koos Lihula ja Hanila EKRE liikmetega asutati Pärnumaa uues Lääneranna vallas (endised Varbla, Koonga, Hanila ja Lihula vallad) Lääneranna osakond. Üksmeelselt valiti esimeheks Lihula ettevõtja Viktor Kuuse ja aseesimeheks endine õpetaja Ülle Pärnpuu.

Koosolekul osales erakonna esimees Mart Helme ja Särtsu pubi sai täis rahvast, kellest pooled olid kohalikud elanikud, kes polnud küll erakonna liikmed, kuid kes osalesid ligi kolm tundi kestnud koosviibimisel lõpuni. Koosoleku lõpuks kirjutati neli liitumisavaldust, millest kahes  avaldati soovi liituda Pärnumaa ringkonnaga. Kuna kohal oli kogu Pärnumaa juhatus, siis said uued liikmed ka koheselt vastu võetud.

2017. aasta omavalitsusreformiga liideti sunniviisiliselt  Pärnumaaga kaks valda Läänemaalt (Lihula ja Hanila). Seni olid need vallad Läänemaa niigi hõreda asustuse ja väheneva elanikkonnaga Läänemaa koosseisus, kus inimeste elukorraldus oli ajalooliselt nii kujunenud, et lähimaks keskuseks peeti Haapsalu linna.

„Pärnumaa on suuruselt veelgi kasvanud, kuid omavalitsuste suurenemised ei näita häid juhtimise ja elu korralduse märke. Kogu asjaajamine meenutab suurt kolhoosi, mida Eestimaal veel mäletatakse, milleni see viis,“ kirjutab Pärnumaa osakonna esinaine Helle Kullerkupp.

Uues Lääneranna vallas on EKRE liikmeid kokku 67, kelledest Lihulas ja Hanilas elab 34 liiget. Põhikirja järgi saab iga liige vabalt valida, millisesse ringkonda ta soovib kuuluda. Nii on Pärnumaal 740 liikme  hulgas inimesi Saaremaalt ja Valgast. Ringkond on võtnud eesmärgiks aasta lõpuks kasvatada liikmeskond 800-ni, mis on peale Lääneranna nimekirjade korrigeerimist kindlasti saavutatav.

Pärnumaa liikmeskond on juba mõned kuud teinud Lihula meeskonnaga koostööd ja tutvunud Läänemaa laatadel (Kõmsis ja Lihulas) kohaliku elanikkonnaga. Kõmsi laada korraldaja oli hämmeldunud, nähes 13. mail  EKRE telki ning ei suutnud meenutada ühtegi poliitilist ühendust, kes oleks ääremaal käinud.

Lihula laadal 27. mail võeti EKRE nii hästi vastu, et kogu kaasavõetud jagamise materjal oli paari tunniga otsas. Kusjuures ajalehti, õhupalle, rukkililleseemneid, kommi ja temaatikaga tikutopse oli väikese koha kohta palju kaasas.

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama