Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

11.11.2015

PRESSITEADE

Peavooluerakonnad lasid kuluhüvitiste likvideerimise eelnõu põhja

Neli suuremat nn. peavooluerakonda lasid täna põhja riigikogu uustulnukate initsiatiivi põhja, et muuta ühiskonda õiglasemaks ja läbipaistvamaks. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poolt esitatud ja vaid  Vabaerakonna poolt toetatud seaduse eelnõu 90 SE Riigikogu liikme staatuse seaduse muutmise seaduse esimene lugemine lõppes seaduseelnõu väljalangemisega edasisest menetlusest, sest selle vastu oli 53 saadikut.

Hääletamisel olid selle vastu kõik neli suuremat “vana” erakonda, kaasa arvatud sotsiaalset õiglust ja võrdsust rõhutada armastavad sotsiaaldemokraadid. Keskerakond väljendas oma seisukohta ükskõiksusega ehk oli valdavalt erapooletu, nagu ka Vabaerakondlane Artur Talvik, kuid eks näita seegi omamoodi suhtumist asjasse. Samas üllatas kõiki Mihhail Stalnuhhin, kes oli kartellierakondade liikmetest ainsana kuluhüvitiste likvideerimise poolt.

Sellega oleks kaotatud ära Riigikogu liikme staatuse seaduses § 30 ehk Riigikogu liikme kuluhüvitised. EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme ütles, et vastav eelnõu oleks teinud lõpu kuluhüvitiste maksmisele Riigikogu liikmele, sest Riigikogu liikme palk ja riigieelarvelised eraldised erakondadele on praegu piisavalt suured, et sellest teha vajalikud kulutused poliitikale ja valijatega suhtlemisele.

“Nii olnuks tagatud rahva raha oluline kokkuhoidmine ja senisest suurem sotsiaalne õiglus. Kahjuks nn. “vanad” erakonnad, vähemalt täna, oma privileege ei loovutanud, millest on siiralt kahju” ütles Martin Helme

Rohkem infot

Martin Helme, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees

Mobiil 533 00002

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama