Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Põhja-Tallinna ringkonna rahvuskonservatiivid lähevad 2019. aasta Riigikogu valimistele vastu Urmas Espenbergi juhtimisel. 15. märtsil Meritoni hotellis toimunud piirkonna üldkoosolekul edestas senine esimees vastaskandidaati Meelis Keerbergi veenva häälteenamusega.

Urmas Espenberg on olnud Põhja-Tallinna ringkonna juht aastast 2014. Aktiivsete liikmete arv on selle aja jooksul kasvanud kümnelt inimeselt peaaegu 150-ni. Kui 2015. aasta Riigikogu valimistel kogus ringkond ligi 3000 häält, siis KOV 2017 valimistel saadi juba 4200 häält.

Espenbergi sõnul on Riigikogu 2019. aasta valimistel sihikul ei rohkem ega vähem kui ringkonna mandaat. Espenberg kavatseb ise samuti kandideerida. Ta sai 2015. aasta Riigikogu valimistel Põhja-Tallinnas esinumbrina (valimisjaoskond nr.1) 2087 häält ja 2017. aasta KOV valimistel Haabersti esinumbrina (Tallinna valimisringkond nr.1) 735 häält. Ta on Riigikogu EKRE fraktsiooni nõunik ja erakonna juhatuse liige.

Ringkonna uude juhatusse said veel aseesimeestena Riho Rausma ja Eda Rüütel ning liikmetena Urmas Reitelmann, Meelis Keerberg, Jüri Hammer ja Georg Kirsberg. Valiti ka ringkonna delegaadid ja juhtorganitesse kandideerijad 22. aprillil Estonias toimuvale erakonna kongressile.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama