Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

PRESSITEADE

16. detsember 2015

Rahvaerakonna fraktsioon päris Urmas Reinsalult aru Oleg Ossinovskile esitatud altkäemaksukahtlustuse kohta

Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon andis justiitsminister Urmas Reinsalule arupärimise, milles soovib teada, mis on Läti riigi poolt Eesti ärimees Oleg Ossinovskile esitatud kahtlustuse sisu ning kas Eesti riigil on olemas ülevaade sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski seotusest oma isa äridega.

Fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul on arupärimine ajendatud uudisest, et väidetavalt maksis Oleg Ossinovski soodsa hanke saamiseks Läti Raudteelt ligi pool miljonit eurot altkäemaksu.

„Oleg Ossinovski on varem Eestis süüdi mõistetud konkurentsi kahjustamises kokkulepetes Eesti Raudteega, mida võib sisuliselt käsitleda samuti korruptsioonina,“ ütles Helme.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees osutab, et Oleg Ossinovski on viimastel aastatel annetanud ligi 200 000 euro ulatuses raha sotsiaaldemokraatlikule parteile ning partei esimees Jevgeni Ossinovski on olnud oma isale kuuluva Skinest Grupi nõukogu liige ajavahemikus 2005-2014.

„Kui ühe valitsuspartei esimees on seotud korruptiivse äripraktikaga firmaga, mis kuulub Vene oligarhidele, siis soovime justiitsministrilt teada, kas Eesti riigil on olemas ülevaade Jevgeni Ossinovski seotusest oma isa äridega Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal,“ selgitas Helme.

 

Lisainfo:

Martin Helme

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees

Tel 533 00002

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama