Viljandis on saanud advendiajal kenaks traditsiooniks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna tegevuse tutvustamine ning aktiivne kohalolek.

Advendiaeg kui ootus ei eeldagi kärarikast kampaaniat ning kirglikke poliitdebatte, see on pigem meelespidamise ning märkamise aeg. Neljandal Advendil, 17.detsembril 2016.a. kohtusid Riigikogu liige, Järva- ja Viljandimaa saadik, Jaak Madison, ning allakirjutanu Viljandis Linnavalitsuse ees Jõuluhansal osalejatega. Jagati maitsvaid komme ning soovijad said endale konservatiivide ajalehe “Konservatiivide Vaba Sõna” viimase numbri. Seltskonnaga liitus peagi Helgi Liik ja teisigi kohalikke rahvuskonservatiive.

Suhtlemine linnarahvaga oli meeldiv. Paljud tundsid sihvaka Jaak Madisoni ära, naeratasid ja tervitasid vastu. Vanemad ning julgemad mehed tulid Jaagu kätt suruma ning naeratasid ja ütlesid: “Õiget asja ajate EKRE mehed seal riigikogus, kuid teil on vist ikka päris raske…” Jaagu optimism ja kiire suhtlusstiil ning väike vihje valida järgmine kord rohkem EKRE inimesi, tõi aga kõigil naeru näole”

Peale väikest kohvipausi siirdusime “Sakala” keskusesse, mida vanemad viljandlased ka kultuurimajana tunnevad. Nimelt pidas Viljandimaa Represseeritute klubi oma jõuluaegset koosviibimist. Meeldiv oli kogeda kohalviibijate reibast peomeeleolu ning osaleda huvitavas vestlusringis.

Mitmeid häid mõtteid saime ka kaasa-malepäeva tähistamise ettepanek Paul Kerese sünniaastapäeval ning vanemate inimest tugiisikute mõtte samuti. Hea oli kogeda seitsmekümnendates-kaheksakümnendates aastates prouade-härrade optimismi ja olla külaliseks väga hästi organiseeritud koosviibimisel.

Advendiaeg Viljandis on ilus, kahju ainult, et lumest pole suurt midagi kuulda…

Aare Pällin,  EKRE Järva-ja Viljandi ringkond

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama