Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), mida pooldas märtsis 18,3 protsenti vastanutest on stabiilselt Eesti poliitika tipp-tegijate seas. Nii selgub Kantar Emori värskest uuringust.
Rahvuskonservatiivide populaarsus on viimastel kuudel olnud pidevalt üle 18%-ndi. EKRE on tipus eeskätt meesvalijate, maarahva ja väiksema sissetulekuga inimeste seas.
Reformierakonna toetus oli märtsis 34,1 protsenti küsitletutest, kellel oli poliitiline eelistus. Jaanuaris oli see 34,2 protsenti, mis oli viimase viie ja poole aasta kõrgeim, veebruaris pooldas Reformierakonda 33,5 protsenti küsitletutest.
Keskerakonda toetas märtsis 23,8 protsenti vastanutest, mida on 3,3 protsendipunkti rohkem kui veebruaris. “Teisel kohal olev Keskerakond on mõnevõrra taastanud oma positsioone, tõustes 24 protsendi lähedale, neid toetavad põhiliselt mitte-eestlased, tallinlased ja vanemaealised,” märkis Emori uuringujuht Aivar Voog.
Allakäiguspiraali on sattunud Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), mida toetas märtsis 10,6 protsenti vastanutest. Veel detsembris pooldas SDE-d 14,7 protsenti, jaanuaris aga langes see 11 protsendile ning veebruaris 10,8 protsendi peale.
“Sotside reitingu aasta alguses toimunud langus on pidurdunud ja jäänud püsima 10 protsendi lähedal, neid toetavad rohkem nooremad, suuremate linnade ja kõrgema haridusega elanikud,” ütles Kantar Emori uuringujuht.
Ka Vabaerakonna toetus oli langenud ja seda veebruari 7 protsendilt 5 protsendile märtsis. Alla künnise on taas langenud Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) toetus, mis kukkus veebruari 6,3 protsendilt märtsis 4,1 protsendi peale.
“Jätkuvalt, juba kolmandat kuud on valitsuskoalitsiooni summaarne reiting madalseisus – alla 40 protsendi,” lisas Voog. Märtsis oli valitsuskoalitsiooni moodustavate Keskerakonna, SDE ja IRL-i kogutoetus 38,5 protsenti, mis on 0,2 protsendipunkti rohkem kui veebruaris ja 2,5 protsendipunkti enam kui jaanuaris.