Trotsides külma ja tuult oli Taavi Rõivase umbusaldamise nõudmist toetavale EKRE piketile 7. novembril Riigikogu ette kogunenud ligi paarsada rahvuskonservatiivi Tallinnast, Pärnust, Tartust, Põltsamaalt, Jõgevalt, Võrust, Põlvast, Valgast, Saaremaalt ja teisigi miitingulisi. Meelt avaldama tulnud inimesed kandsid plakateid tekstidega “Rõivas, astu tagasi!”, “Vajan tööRõivast, mitte moeRõivast!”, “0,6% majanduskasv on stagnatsioon,” “Vajame uut valitsust!”, “Taavi, sinu peenhäälestuse puldil puudub aku!”

“Rõivas, astu tagasi”, hüüdis rahvas ilma trotsides Toompea lossi ees, kus samal ajal anti Riigikogu opositsiooni poolt üle umbusaldusavaldus Taavi Rõivasele peaministrina. Vaheldumisi käisid kõnet pidamas ja saalist uudiseid tooma Mart Helme, Henn Põlluaas, Martin Helme ja Jaak Madison. “Rõivas astu tagasi !” kaikus korduvalt üle terve Toompea.

Tundub, et meeleavaldusest võtsid tuld ka muidu loiud sotside ja IRLi saadikud. Õhtuks oli juba selge, et  Taavi Rõivase jätkamine osutub problemaatiliseks, sest ka koalitsioonipartnerid liitusid opositsiooni nõudmistega Rõivas erru sundida!

“Selles mõttes läks meie pikett 100% korda”, ütles ürituse eestvedaja Põhja-Tallinna piirkonna juht Urmas Espenberg, kes tänas kõiki inimesi , kes võtsid vaevaks Eesti käekäigu pärast muretseda ja vaatamata ekstreemsele ilmale ning tööpäevale kohale tulid. “Elu näitab, mis nüüd edasi juhtuma hakkab!”

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama