Vooremaa pealinn Jõgeva sai linnaõigused 78 aastat tagasi. Tänavugi tähistati möödunud laupäeval sündmust traditsioonilise kevadlaada korraldamisega. Eestlased on läbi ajaloo suuremates keskustes laatu pidanud – see on ju tore nädalalõpu ajaviide, võimalus püüda ühe kõrvaga erutavat uudislugu, teisega kompida pakutavat kaupa ning lõpuks, leida kellegagi ühine keel murede leevendamiseks.

Loomulikult oli laadaplatsil kohal ka rahvuskonsevatiivide Tartu-Jõgevamaa ringkonna esindus koosseisus Heli Jazõkova, Valli Villems ja Olev Teder, sest kus on rahvast, on alati ka EKRE. Nii arvab üks konservatiivide Jõgeva piirkonna liidreid Olev Teder. “Pakutav kohvi ja nänn ei ole peamised, tähtsam on alati rahva kuulamine ja mõistmine, inimlik tugi, heatahtlikkus, ” arvab Teder.

Kahekõnest laadalistega selgus, et inimestel on sügaval teadmine ning kogemus, et iga mõistusevastane ja vabadust piirav süsteem kord kaob ning asendub helgemaga. Tuli nõustuda mõtlejatega, kelle arvates on endine leninlik idiotism tänaseks asendunud uusmarksistliku sallimatusega, mis püüab oma seksuaalsotsialistlike ideoloogiate võrku viimasegi inimliku hoolivuse ja aruraasu. Režiim valetab, kuna arvab, et valetamine kõrgema eesmärgi nimel on lubatud. Aga kõrgem eesmärk on paljude meelest rasside segamine, sest rassiline mitmekesisus mõjub hävitavalt rahvusriigi püsimisele ning sotsiaalsele usaldusele, mistõttu toodavad valed juurde aina uusi valesid. Valetamisega kaasneb ka varastamine, sest väärideoloogia levitamiseks vajab režiim rohkesti raha. Raha riigi arengu jaoks jääb aga aina vähemaks ning selle tulemusena kaotab maakondade nõrgim lüli – hariduse kättesaadavus. Jõgevamaal on hävitatud mitu ametikooli, viimasena väärika ajalooga Põltsamaa Ametikool.

Eks ole see ju nii lihtne: puudub kodukohas kool, kaotab piirkond – noored lahkuvad, järgneb majanduslik taandareng. Jõgeva maavalitsejate koduleht pelgab täna näidata statistikat maakonna rahvaarvu kohta. Viimased andmed pärinevad aastast 2013  – 33 611 inimest. 2015 aasta seisuga pakub Jõgevamaa koduleht elanike arvuks 32 058, mis tähendab, et vahepeal on lahkunud 1533 inimest. Ainuüksi Jõgevalt endast lahkus viimase aastaga 99 inimest, tööbörs pakub kümmekond lihtsamat tööd ning peale mõne pedagoogi koha mitte ühtegi magistriharidusega vakantsi. Samas väidetakse, et Eesti vajab insenere ja spetsialiste ning võõrsil pidavat neid meiegi jaoks jätkuma.

Küsimusele, kas Jõgeva maakond areneb, näitas üks laadaline keskmist sõrme. Temaga tuleb vaid nõustuda. Tulemusena haarati kaasa 60 immigratsioonivastast manifesti, et need hiljem postitada. Samuti tehti annetusi Põltsamaa Aleksandrikooli taastamiseks.

Vestlusest rahvaga selgus veel, et valitsejate pahandustest tüdinud rahvas vajab aina enam oma ellu ausat võimuesindust Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna näol, kaitsmaks meie rahvusriiki nõnda, nagu kuulutab EV Põhiseadus. Laadapäeval öeldi otse välja: “Mart Helme presidendiks! EKRE on meie viimane lootus!” See oli rahvuskonservatiivide tiimile ülim usaldusavaldus, mis seab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kui põhimõttekindla ja julgelt patriootliku erakonna ette vääramatu missiooni Eesti rahvuslike väärtuste ja huvide kaitsel.

Tulemas on EKRE kongress. Delegaadid peavad seekord mõistma, et meie erakonnal ei ole vaja esindusametites kohatäitjatest eneseimetlejaid, vaid tugevaid ja ideoloogilisi meeskonna liikmeid, kes suudavad tänases päevapoliitikas erakonna esimeest ja aseesimehi igatpidi toetada ja nõustada. Delegaadid peavad mõistma, et rahva usaldus kuulub täna veel eranditult “meie Mardile”, aga tema vajab oma lähedusse tiimi, kelle märksõna on pühendumus, ausus, asjaliku koostöö vaimsus ja erakonna juhi töörütmile vastav hoogsus.

EKRE Jõgeva- ja Tartumaa aktiiv

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama