Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tuleb oktoobris toimuvatel kohalikel valimistel oma nimekirjaga välja 72 omavalitsuses. EKRE nimekirjades kandideerib kokku ligi 1400 inimest.

 

EKRE esimehe Martin Helme sõnul läheb erakond valimistele tugevamini kui kunagi varem. „Võrreldes nelja aasta taguse omavalitsuste valimisega on meil nii nimekirju kui ka kandidaate kaks korda rohkem. Peale selle kasvas meie erakond äsja 10 000-liikmeliseks,“ ütles Helme.

Helme sõnul peab erakond, mis tahab esindada suure osa rahva huve, olema tugev ka omavalitsustes, mitte ainult parlamendis.

„Kui mitmed teised parteid panevad oma liikmeid kandideerima valimisliitudesse, siis meie leiame, et erakonna nimekiri suudab oma põhimõtteid kaitsta oluliselt paremini kui valimisliidud, mis koosnevad tihti väga erinevate huvide ja ebaselge maailmavaatega inimestest,“ ütles Helme.

„Meie soov on anda valijale kindlus, et nendes linnades ja valdades, kus on võimul EKRE, aetakse poliitikat, mis on kooskõlas meie erakonna programmi ja väärtustega.“

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama